• Главная
  • Найстарша мама в Україні знову в центрі уваги. У Чернігові назріває черговий скандал
12:01, 7 мая 2020 г.

Найстарша мама в Україні знову в центрі уваги. У Чернігові назріває черговий скандал

У 75-річної Валентини Підвербної нібито хочуть забрати її дитину. Як пише «КП в Україні», з такою ініціативою виступила мешканка міста, яка звернулася з цим питанням до Міністерства соціальної політики.

Заява

Днями чернігівчанка на ім’я Валерія написала до Мінсоцполітики лист з вимогою забрати дитину у «бабусі». Авторка вважає, що найстарша мама України не займається вихованням дочки, використовує її для жебрацтва на вулицях, вчить неадекватній поведінці.

Подібні сигнали регулярно надходять і до органів місцевої влади Чернігова та служби у справах дітей. Але дівчинка, якій взимку цього року виповнилося 9 років, залишається з мамою.

Нагадаємо, жінка народила у 66-річному віці, ставши найстарішою породіллею в Україні. Втім, відразу на адресу неї та лікарів, які наважилися провести штучне запліднення, було спрямовано чимало критики.

Зокрема, сусіди зазначали, що жінка не пускала до квартири навіть соціальних працівників та медиків, а ті, хто випадково зміг зазирнути до житла, говорили про антисанітарію у приміщенні, де перебувало немовля.

Пізніше акцент робили на іншому: мовляв дитина розвивається повільніше, ніж її однолітки. А згодом з’явилися розмови про те, що жінка час від часу жебракує разом з дівчинкою, випрошуючи гроші у перехожих в центрі Чернігова.

Чиновники заспокоюють

Втім, нині дівчинці 9 років, вона ходить у школу, а у службі у справах дітей Чернігівської ОДА заявляють: дитина спілкується з лікарями, за ситуаціює в родині слідкують соціальні служби і взагалі – є, мовляв, родини значно менш благополучні.

В поліції розповіли, що заява про жебрацтво за весь час була лише одна – у 2013 році. Голова Новозаводської райради Чернігова Тетяна Кузнецова-Молодча розповіла, що неодноразово запити з цього питання відправляли до поліції, але там відповідали, що інформація не підтверджується.

Не знають чиновники і про те, чи отримує дитина доступ до дистанційного навчання зараз – в умовах карантину.

Разом з тим голова райради каже, що навчання у школі допомогло дівчинці соціалізуватися, хоча були побоювання, що мама стане цьому заважати. Привівши дитину у перший клас, пані Валентина заявила, що буде сидіти поруч з донькою на уроках. З великими труднощами вдалося вмовити її чекати перерв в коридорі. Потім – відпустило.

Скарг на дитину в школі нема. Лише іноді вчителі кажуть про гіперактивність дівчинки. Натомість відзначають її схильність до математики і хороші успіхи в гуманітарних науках.

А от на маму скаржаться. Вона, мовляв, набридає педагогам. До того ж на власний розсуд обирає гуртки: хоче аби та малювала, тоді як дівчинці краще підходять танці.

До житла жінка як і раніше нікого не пускає, але тепер частіше спілкується з представниками влади і навіть уклала декларацію з сімейним лікарем

– Я знаю, що мама купує для дочки лише найбільш якісні продуті – прискіпливо стежить, за тим, щоб не було штучних барвників, добавок і ГМО, одягає дівчинку в нові речі тільки з натуральних тканин, – каже голова Новозаводської райради.

Альтернативна точка зору

Втім, незадоволених досі чимало. Авторка листа до Мінсоцполітики каже, що дівчинка без проблем може просити гроші у перехожих, а сусіди нарікають на грубу поведінку жінки. Та, мовляв, регулярно вживає нецензурні слова, які за нею повторює дитина,

Яскраво описують випадок минулого року, коли на зауваження пасажирки тролейбусу щодо надмірної галасливості дівчинки, її мама відреагувала матюками.

Регулярно з’являються і нові відгуки чернігівців щодо випадків жебрацтва. Втім, відеопідтверждень немає, а багато хто не бачить нічого поганого в тому, що жінка просить фінансової допомоги – адже на пенсію прожити непросто.

Дитину не заберуть

Багато хто вважає, що родину треба залишити у спокої і тим більше не пропонувати позбавити матір батьківських прав. Мовляв, навіть якщо жінка видається іншим дивною – це ще не привід відправляти дитину до притулку, розлучаючи з рідною матір’ю. Тим більше, що ті ж агресивні словесні атаки найстаріша мати України спрямовує на оточуючих, але ніколи не на доньку.

Чиновники кажуть – рішення мають ухвалювати не вони, а суд, який у більшості випадків стає на сторону родини.

Наразі ж здоров’я жінки не викликає нарікань, жодних психічних захворювань у неї немає, а дівчинку вона по-справжньому любить та опікується. Тож, у суду не буде підстав розлучати сім’ю.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Валентина Підвербна #дитина #найстаріша мама
12,0
Высокие оценки пользователей за Достоверность
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...