В Україні з року в рік кошти держфонду регіонального розвитку розподіляються непропорційно, – мер Чернігова

ПОЗИЦІЯ. – В Україні з року в рік кошти ДФРР розподіляються несправедливо та непропорційно між областями, – про це заявляє міський голова Чернігова Владислав Атрошенко, пишуть "Українські новини".

Він зазначив, що за оцінками урядовців валовий внутрішній продукт на Чернігівщині  вищий, ніж в деяких промислових регіонах.

В Україні з року в рік кошти держфонду регіонального розвитку розподіляються непропорційно, – мер Чернігова, фото-1

– На цьому неймовірному факті ґрунтується розподіл коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) в Україні. Ситуація така, що додається ДФРР тим областям, у яких ВВП на душу населення нижчий, їм добавляється ДФРР. У нас на Чернігівщині, уявіть собі ситуацію, він вищий, – обурюється міський голова Чернігова.

Ці кошти державного бюджету направляються на розвиток громад. Загальний обсяг ДФРР в 2020 після змін до державного бюджету 4,9 млрд грн. Їх розподіляє Міністерство розвитку громад після проведення конкурсу проектів. 80% коштів розподіляються відповідно до чисельності населення, яке проживає у відповідному регіоні; а ще 20% - для регіонів, у яких показник ВВП в розрахунку на одну особу менше 75% середнього показника по Україні.

– Чернігівська область має коштів ДФРР на 2020 рік 92 млн 600 тис. грн, а Чернівецька – 146 млн грн. Там менша площа і менше людей. Я не працював у Міністерстві фінансів, але голову на відсіч віддаю, що якщо враховувати всі білі і не дуже білі гроші, то у Чернівцях більше коштів на душу населення, ніж у Чернігові. Вони ще додатково від нас отримують 54 млн грн.

За словами Атрошенка, Херсонська область отримає 183 млн грн, Тернопільська – 174 млн грн, Сумська – 204 млн грн, Івано-Франківська – 222 млн грн, Волинська – 193 млн грн.

На думку міського голови Чернігова такі цифри – свідчення політичної корупції та мають бути проаналізовані правоохоронними органами:

– Як відбувається цей розподіл? Чи може бути таке в державі? За рахунок чого? Області, які менші по території, де менше проживає мешканців і де, на мою думку, сукупна економіка значно більша, ніж у Чернігівській області, отримують коштів ДФРР у два рази більше.

Крім того, на думку Атрошенка така не пропорційність в розподілі цифр держбюджету по регіонах є свідченням неефективності роботи народних депутатів, обраних в парламент від Чернігівської області і від міста Чернігова. Мер міста публічно звернувся до уряду та Верховної Ради виправити цю ситуацію та зробити розподіл коштів більш справедливим.

Українські новини
ДФРР Владислав Атрошенко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
88 просмотров в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии