• Главная
  • В Україні з року в рік кошти держфонду регіонального розвитку розподіляються непропорційно, – мер Чернігова
13:59, 8 мая 2020 г.

В Україні з року в рік кошти держфонду регіонального розвитку розподіляються непропорційно, – мер Чернігова

ПОЗИЦІЯ. – В Україні з року в рік кошти ДФРР розподіляються несправедливо та непропорційно між областями, – про це заявляє міський голова Чернігова Владислав Атрошенко, пишуть "Українські новини".

Він зазначив, що за оцінками урядовців валовий внутрішній продукт на Чернігівщині  вищий, ніж в деяких промислових регіонах.

В Україні з року в рік кошти держфонду регіонального розвитку розподіляються непропорційно, – мер Чернігова, фото-1

– На цьому неймовірному факті ґрунтується розподіл коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) в Україні. Ситуація така, що додається ДФРР тим областям, у яких ВВП на душу населення нижчий, їм добавляється ДФРР. У нас на Чернігівщині, уявіть собі ситуацію, він вищий, – обурюється міський голова Чернігова.

Ці кошти державного бюджету направляються на розвиток громад. Загальний обсяг ДФРР в 2020 після змін до державного бюджету 4,9 млрд грн. Їх розподіляє Міністерство розвитку громад після проведення конкурсу проектів. 80% коштів розподіляються відповідно до чисельності населення, яке проживає у відповідному регіоні; а ще 20% - для регіонів, у яких показник ВВП в розрахунку на одну особу менше 75% середнього показника по Україні.

– Чернігівська область має коштів ДФРР на 2020 рік 92 млн 600 тис. грн, а Чернівецька – 146 млн грн. Там менша площа і менше людей. Я не працював у Міністерстві фінансів, але голову на відсіч віддаю, що якщо враховувати всі білі і не дуже білі гроші, то у Чернівцях більше коштів на душу населення, ніж у Чернігові. Вони ще додатково від нас отримують 54 млн грн.

За словами Атрошенка, Херсонська область отримає 183 млн грн, Тернопільська – 174 млн грн, Сумська – 204 млн грн, Івано-Франківська – 222 млн грн, Волинська – 193 млн грн.

На думку міського голови Чернігова такі цифри – свідчення політичної корупції та мають бути проаналізовані правоохоронними органами:

– Як відбувається цей розподіл? Чи може бути таке в державі? За рахунок чого? Області, які менші по території, де менше проживає мешканців і де, на мою думку, сукупна економіка значно більша, ніж у Чернігівській області, отримують коштів ДФРР у два рази більше.

Крім того, на думку Атрошенка така не пропорційність в розподілі цифр держбюджету по регіонах є свідченням неефективності роботи народних депутатів, обраних в парламент від Чернігівської області і від міста Чернігова. Мер міста публічно звернувся до уряду та Верховної Ради виправити цю ситуацію та зробити розподіл коштів більш справедливим.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#ДФРР #Владислав Атрошенко
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...