• Головна
  • Унікальне дерев’яне різьблення на будинку рятують в Чернігові
10:59, 12 травня 2020 р.

Унікальне дерев’яне різьблення на будинку рятують в Чернігові

Унікальне дерев’яне різьблення на будинку рятують в Чернігові

Роботи тривають на вулиці Зеленій, де зберігся будинок 19 століття, повідомили активісти ініціативи «Дерев’яне мереживо Чернігова».

Минулого тижня розпочалася робота над відновленням мережива на першому будинку у Чернігові. Ним став будинок на вулиці Зеленій – між вулицею Гончею та Стрижнем.

Активісти планують відновити величезні різьблені пілястри та близько 30 сегментів декору на карнизі. Уперше в історії проекту для цього буде використане професійне обладнання, а не ручна праця. У цьому допоможе кафедра технологій машинобудування та деревообробки НУ «Чернігівська політехніка».

Попередньо учасники ініціативи погодили роботи з обома родинами, які проживають у будинку, провели всі заміри, сфотографували оригінальні елементи різьблення та розробили креслення для машинної вирізки.

Також було замовлено та оплачено матеріали, які мають надійти цього тижня. Тоді і розпочнуться фактичні роботи на об’єкті.

Ініціатор проекту Станіслав Іващенко розповів, що роботи наразі оплачують з власних кишень і звернувся до небайдужих чернігівців з проханням підтримати ініціативу фінансово.

– Якщо ви бажаєте та маєте можливість підтримати цю ініціативу, я буду вам дуже вдячний. Це дозволить нам сміливо продовжувати нашу діяльність з відновлення мережива на старих будинках, – звернувся він. За добу надійшло більше 5000 гривень, що дозволить не лише завершити роботи на вулиці Зеленій, але й розпочати підготовку до відновлення різьблення на наступному будинку.

Втім, не обійшлося й без проблем, як пізніше зазначив Станіслав Іващенко. Одна з родин, яка погодилася на роботи, раптом передумала, оскільки вирішила утеплювати будинок. Тож у результаті відновлення фасаду відбудеться не на всій його протяжності.

– На щастя, 95% запланованого та обіцяного вам буде зроблено, і сподіваюся, ви пробачите мені особисто та нашому проекту цю ситуацію, – додав ініціатор робіт.

За оновленою інформацією власникам і волонтерам все ж вдалося порозумітися – тож швидше за все роботи триватимуть на усьому фасаді, крім невеликого відрізку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#різьблення #дерев'яне мереживо Чернігова #Станіслав Іващенко
Оголошення
live comments feed...