• Главная
  • У Чернігові згадали, що крім коронавірусу є й інші смертельні хвороби
15:16, 12 мая 2020 г.

У Чернігові згадали, що крім коронавірусу є й інші смертельні хвороби

У Чернігові згадали, що крім коронавірусу є й інші смертельні хвороби

На щастя, від коронавірусу в Чернігові не померла жодна людина, чого не скажеш про інші захворювання, які нікуди не поділися під час карантину.

Начальник управління охорони здоров’я Владислав Кухар зазначив, що у 2019 році за рік у Чернігові від окнозахворювань померло 590 людей, від інфаркту – 87, від інсульту – більше 200, від наслідків травм – 221. Також 57 людей померло від пневмоній і 4 – від грипу.

За його словами, тенденція не змінилася. Наприклад, у 2018 році у Чернігові було зафіксовано 630 смертей від онкологічних захворювань, 157, пов’язаних з травмами, 46 від пневмоній та 69 від інфарктів.

Очікується, що приблизно такими самими будуть і цифри у 2020 році. І те, що медицина більше зараз зосереджена на боротьбі з коронавірусом, може навіть ускладнити ситуацію, вважає міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.

– COVID небезпечний, але треба ж інших також лікувати. Наскільки я знаю по онкології – там вже черга на обстеження. Ми продовжуємо дотримуватися усіх правил безпеки, але треба потроху повертатися до реального життя з його проблемами, – сказав мер.

– Якщо комусь здається, що наприкінці року вдасться сховати всю неспроможність вирішити інші питання за коронавірусом, то люди зреагують так, як зазвичай реагують на такі речі. Ніякого чуда не буде. Побавилися, наїлися достатньо інформаційної картинки, вбухали мільйони в ШВЛ, які використали на 2 %... – додав він.

Владислав Атрошенко визнав, що проблема вірусу існує, але, на його думку, ступінь уваги до неї сьогодні невідповідний відносно решти пріоритетів. Тож він попросив Владислава Кухара донести цю інформацію до містян та органів центральної влади.

У свою чергу головний медик міста зауважив: невідкладні випадки лікуються, а от на планові операції наразі є пряма заборона. Разом з тим, міський голова висловив припущення, що через «перегріту» ситуацію з коронавірусом багато хворих на інші захворювання не наважуються звертатися до лікарів і сидять вдома, тим самим наражаючи себе на додаткову небезпеку.

***
Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#коронавірус #Владислав Кухар #Владислав Атрошенко #медицина
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...