• Главная
  • Без церемоній. Але чернігівські пари одружуються
12:20, 18 мая 2020 г.

Без церемоній. Але чернігівські пари одружуються

Без церемоній. Але чернігівські пари одружуються

Вважається, що після Великодня починається такий собі весільний бум, коли вихідні травня та наступних місяців заповнені урочистими церемоніями та гуляннями, але не цього року… Пандемія коронавірусу та, як наслідок, жорсткий карантин зірвали плани на урочистості для багатьох закоханих пар.

Шлюбів менше не стало

У місті карантин, і до 11 травня в Чернігові майже нічого не працювало. Логічно було б подумати, що кількість весіль автоматично різко скоротиться. Так, кількість святкових церемоній та гулянь у ресторанах зійшла нанівець. Проте шлюби чернігівці продовжили реєструвати. За інформацією, яку нам надали у відділі реєстрації шлюбів Чернігівського РАЦС, на сьогодні пари там продовжують одружувати, але за попереднім записом.

– Пари завчасно записуються на прийом, і їх лише двох реєструють без будь-яких церемоній. Адже все це зараз заборонено, хоча тим парам, які встигли подати заяву на реєстрацію шлюбу до 12 березня, ми дозволяли оформити мініцеремонію за присутності не більше десяти людей та, звичайно, у масках. Виїзних церемоній наші працівники також не проводять, усе це заборонено до кінця карантину, – зазначила працівниця відділу.

Також у РАЦС додали, що загалом кількість зареєстрованих шлюбів у Чернігові не особливо-то і зменшилась під час карантину, як такого різкого спаду не було. Спеціалісти оформили більш-менш те ж число шлюбів, що і зазвичай.

«Відмінити не можна перенести»

Свідоцтво про шлюб – то одна справа, а ось святкування весілля, яке має запам’ятатись на все життя, – зовсім інша. Саме тому дуже багато закоханих пар вирішували, що їм робити: переносити святкування або взагалі скасовувати всі гуляння та економити кошти? Перед таким вибором постала і чернігівська пара – Катерина і Віталій. За словами нареченого, криза, в якій опинилась країна та світ загалом, відігравала певну роль у прийнятті рішення. Проте попри думки про скасування пара все ж таки вирішила поки перенести весілля, хоч, можливо, це й не найефективніше рішення в сьогоднішніх умовах.

Без церемоній. Але чернігівські пари одружуються, фото-1

Наше весілля ми з коханою планували десь за півроку і обрали дату 23 травня 2020 року. Саме в цей день ми зіграти весілля ще не зможемо через карантин, тому ми його перенесли на кінець літа. Нової конкретної дати ще немає, але саме кінець літа обрали, аби трохи перестрахуватись. Маємо надію, що до того часу карантинні обмеження вже будуть зняті, але все одно переживаємо. Нам, напевно, трохи пощастило, і ми змогли перенести бронювання майже всього – ведучих, фотографів і такого іншого. Проте місце, де ми мали б святкувати весілля, будемо, скоріш за все, змінювати. Усі перебуваємо трошки в підвішеному стані, – сказав Віталій Губар.

Страждають не лише молодята

Організація будь-якого свята несе за собою відповідальність та робочі місця для цілої низки людей, що працюють в суміжних професіях. Тим паче коли мова йде про весілля, до якого, аби якісно організувати, треба залучити з десяток професіоналів. Це ведучі, кухарі, флористи, декоратори, кравці, візажисти і ще чимало таких потрібних людей на весіллі.

Якщо свята через карантин немає, то всі вони також сидять без роботи. Одним з таких тимчасово безробітних став чернігівський ведучий та шоумен Павло Вечерський. Він свій весільний сезон цього року відкрити так і не встиг до карантину, адже тоді був Великодній піст, і весілля майже ніхто не організовував.

Без церемоній. Але чернігівські пари одружуються, фото-2

– Свадебный формат мероприятий у меня начинается всегда где-то с июня. Именно в этом месяце я, возможно, и пропущу свои первые свадьбы в этом году. У меня есть заказ на суботу, 6 июня, и вот что будет к тому времени – посмотрим. Да и вообще, у меня почти все лето расписано, но удастся ли реализовать хотя бы часть из задуманного – неизвестно. Июньские пары, у которых я должен вести свадьбы, очень переживают по поводу своих мероприятий. Одна свадьба уже перенесена на август, одна вообще отменилась, а остальные думают и ждут новую информацию. Я постоянно на связи, и мы вместе что-то придумываем, – каже Павло.

На питання про кошти, на які зараз живе Павло Вечерський, він відповів, що зараз забезпечує свою родину, так би мовити, «із заначки», яку йому вдалося назбирати на проведенні докарантинних заходів.

– Да, мы с женой пересмотрели свои ценности во время карантина, стали больше готовить кушать дома, хоть и не отказывали себе в доставке из заведений. По поводу того, сколько потерял денег из-за карантина, то я, честно, не знаю, да и вообще боюсь считать эту сумму. У меня нет дополнительного дохода, и искать его сейчас не хочу. Я привык делать то, что мне нравится и что у меня хорошо получается, и получать с этого прибыль. А вот заняться сейчас тем, от чего я не кайфую, – нет. Таксовать или в доставку я не пойду. А если серьезно, то я жутко соскучился по своей работе и готов начать вести мероприятия как только это станет безопасно, – підсумував пан Вечерський.

Свою частку прибутку втратила і квіткова індустрія Чернігова та особисто флористи, які не мають, кому створювати композиції з квітів на церемонію, а також весільні букети для нареченої. За нашою інформацією, чернігівські квіткові майстерні розділились на дві категорії. Є ті, хто виконує онлайн-замовлення та доставляє різноманітні букети безпечною доставкою, та ті, хто взагалі припинив роботу з початку карантину.

За словами однієї з чернігівських флористок Анастасії, весільний сезон для квіткових майстерень настає в середині травня, а найбільший попит на квіти з середини літа. Тому всі мають надію, що карантин все ж таки скасують до піку попиту і для великої кількості людей з’явиться можливість заробити кошти завдяки своїм власним умінням і навичкам. І не важливо, хто ти – фотограф, ведучий, флорист чи кухар, усі хочуть бути корисними та мати можливість чесно заробляти на життя справою, яка їм до душі.

Довідка

До відома пар, які хотіли би одружитись під час карантину. Телефонуйте за номером (0462) 678-097 та записуйтесь на прийом у Чернігівський РАЦС. Потім з дотриманням маскового режиму та протиепідемічних заходів приходьте з документами до спеціалістів та реєструйте свій шлюб.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#весілля #шлюб #РАЦС #карантин #коронавірус
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...