Гроші для 80 чернігівських медиків за лікування хворих на коронавірус поки не надходили

Гроші для 80 чернігівських медиків за лікування хворих на коронавірус поки не надходили, Сергій Кириченко

У березні в Чернігові не було зафіксовано випадків хвороби на COVІD-19, а за квітень додаткові гроші лікарям досі не надійшли. Про це повідомив начальник управління охорони здоров’я Владислав Кухар.

– На квітень Національна служба здоров’я України (НСЗУ) підписала пакети медгарантій по COVІD з усіма чернігівськими закладами, які надають відповідні послуги. Це і стаціонарне лікування, і амбулаторне, і мобільні бригади… За квітень буде проведена оплата згідно постанови Кабміну, – сказав Владислав Кухар.

На такі слова обурився міський голова Владислав Атрошенко. Мовляв, уже 19 травня, а гроші за квітень відсутні, хоча міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що кошти перераховані, а чиновники на місцях затримують.

– Коли міністр говорить що всі гроші перераховані, а ми їх не бачимо… Треба виваженіше давати коментарі. На всю країну лунають коментарі, що чиновники на місцях затримують, а ми насправді ці гроші не бачили, – висловився міський голова.

Владислав Кухар припустив, що заяви стосувалися грошей за березень, які до Чернігова й не мали надійти, оскільки перший інфікований у нашому місті був виявлений лише у квітні, відповідно й міські лікарі до цього не працювали з хворими на коронавірус.

Також він міста висловив сподівання, що до кінця поточного тижня кошти за квітень прийдуть. Усього під дію постанови Кабміну, за його словами, підпадають близько 80 медиків. Це як і ті, хто займався лікуванням у стаціонарі, так і члени мобільних бригад, які виїздили брати проби у людей, у яких згодом був виявлений COVID-19.

У свою чергу Владислав Атрошенко попросив: якщо до кінця цього тижня гроші не надійдуть, підготувати документи і виплатити в тому ж обсязі премії медикам з міського бюджету.

Нагадаємо, згідно постанови Кабміну, медичні працівники, які безпосередньо задіяні у боротьбі з поширеннями коронавірусу в Україні, можуть отримати до 300 % від окладу. Остаточна сума розраховується по кожній людині окремо і залежить від часу, витраченого саме на роботу з інфікованими COVID-19 пацієнтами.

***

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.    

коронавірус Владислав Кухар епідемія медичні гарантії гроші НСЗУ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
318 просмотров в ноябре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии