• Главная
  • У Чернігові хочуть повернути ТЕЦ у комунальну вартість, поділити і віддати частину інвестору
13:59, 21 мая 2020 г.

У Чернігові хочуть повернути ТЕЦ у комунальну вартість, поділити і віддати частину інвестору

У Чернігові хочуть повернути ТЕЦ у комунальну вартість, поділити і віддати частину інвестору

На нараді у мерії міський голова Чернігова Владислав Атрошенко відреагував на закиди стосовно власного інтересу до підприємств теплегенеруючої галузі – Облтеплокомуненерго та Чернігівської ТЕЦ.

Напередодні чернігівський активість Олександр Гашпар у соцмережах звинуватив міського голову у бажанні монополізувати теплегонеруючу галузь у Чернігові, шляхом включенні до сфери власного чи підконтрольного бізнесу обох таких підприємств – ОТКЕ та ТЕЦ.

Приводом стало розпорядження Владислава Атрошенка щодо створення у міській раді робочої групи, яка має перевірити чи є ознаки порушення договору оренди ТЕЦ з боку ТОВ «Технова». Це, на думку, Олександра Гашпара свідчить про початок процесу повернення у комунальну власність чернігівської ТЕЦ шляхом дострокового розірвання договору.

«Якщо дострокове розірвання договору відбудеться, після того він (міський голова. – Прим. ред.), скоріш за все, просто «відіжме» чернігівську ТЕЦ на користь своїх комерційних структур», - висловив припущення активіст.

Крім того, він стверджує, що Владислав Атрошенко через «своїх» людей у наглядовій раді і списку акціонерів контролює іншого великого постачальника теплової енергії – Облтеплокомуненерго. Як наслідок, тариф ОТКЕ на тепло – один з найвищих в Україні (1600 грн за гігакалорію). Для порівняння – абоненти ТЕЦ платять по 1100 грн.

Владислав Атрошенко в свою чергу заявив, що не приховує позиції: генеруючи галузь має бути у комунальній власності і повернення ТЕЦ громаді – якраз реалізація такого бачення.

– Одна з цілей повернення ТЕЦ до комунального майна – виокремлення з цілісного майнового комплексу магістральних теплових мереж і створення для їх обслуговування окремого комунального підприємства, – пояснив міський голова.

У такому разі за його словами, генеруючи частина може зацікавити інвесторів, які наразі не хочуть працювати з кінцевим споживачем, через наявність високих ризиків (неплатежі, соціальне навантаження, лічильники, тощо).

Тобто після розділу цілісного майнового комплексу інвестор зможе вкладати кошти у виробництво теплової енергії, модернізувати підприємство, оновити обладнання і продавати тепло комунальному підприємству, яке буде реалізовувати його споживачам.

– Ми за такої моделі зможемо залучати кошти на реконструкцію теплових мереж. Цим ніхто не займався і там великі тепловтрати, пориви і все таке інше, – додав мер.

Також він запевнив, що цей бізнес йому не цікавий, оскільки він «в принципі збитковий».

Крім того, Владислав Атрошенко пояснив, чому тариф ОТКЕ набагато вищий, ніж у ТЕЦ та інших підприємств.

– Тарифи ОТКЕ дійсно є одними з високих в Україні, але є специфіка, бо на своєму горбі місто тягне збиткову область. Якщо від юросби від’єднати обласні котельні – ми підсунемо свиню губернатору і президенту, – заявив міський голова і спрогнозував, що нинішній середній тариф за межами міста зросте як мінімум у 2 рази – до 3500 грн за гігакалорію.

Це, за його словами, пов’язано з тим, що у районах області через невелику кількість абонентів (багато у кого індивідуальне опалення) різко зростає собівартість тепла.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#ОТКЕ #ТЕЦ #Олександр Гашпар #Владислав Атрошенко #тепло #тариф
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...