• Главная
  • Більше пів тисячі юнаків з Чернігівщини підуть до армії цього літа
10:31, 11 июня 2020 г.

Більше пів тисячі юнаків з Чернігівщини підуть до армії цього літа

Через карантин, весняний призов в Україні перенесли, але не відмінили. Так, у травні-липні цього року до лав Збройних сил на строкову службу призовуть 561 особу з Чернігівщини.

Про це повідомляє Gorod.cn.ua, з посиланням на військового комісара Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковника Олександра Криворучка.

За його словами, цього літа з Чернігівської області мають призвати на строкову військову службу 561 чоловіка, з них:

  • Збройні Сили України – 289 чоловік;
  • Національна гвардія України – 175 чоловік;
  • Державна спеціальна служба транспорту – 43 чоловіка;
  • Державна прикордонна служба України – 54 чоловіка.
Більше пів тисячі юнаків з Чернігівщини підуть до армії цього літа, фото-1

– З 15 червня починаємо поставки призовників. Призов сплановано відповідно до Указу Президента України від 16 січня цього року. Із-за карантину внесено зміни в цей Указ. Взагалі призов повинен був розпочатись з квітня місяця, але був перенесений на червень, і в червні перенесений на 15 число. В зв’язку з тим, що ще погоджується питання з залученням залізничного транспорту, то можливо ця дата буде 22 червня, – повідомив Олександр Криворучко.

Він зазначив, що призову на строкову військову службу підлягають громадяни України чоловічої статі, яким виповнилось 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову. Разом з тим, Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням визначив завдання щодо ретельного вивчення громадян України віком 18-19 років щодо їх бажання проходити строкову військову службу.

– Ми це враховуємо. Людина має бути вмотивована і готова виконати обов’язок як морально, так і фізично. У ході призовної компанії, основний акцент буде зосереджено на ретельному вивченні особистих якостей призовників, їх ділові, морально-психологічні якості, стан здоров’я, фізичний розвиток, освітня і спеціальна підготовка та сімейний стан, – зазначив військовий комісар.

Він відзначає, що кількість призовного ресурсу в області дозволяє виконати планове навантаження. У зв’язку з карантином, частина призовників, яких шукали по 3-4 роки, повернулась із-за кордону і зараз вони підлягають призову. Вони розуміють, що повинні це робити і сприймають це без негативу.

– Ми забезпечені масками, рукавичками, дезінфікуючими засобами. Також планується, що кожен призовник обов’язково пройде ПЛР-тестування. Це питання наразі активно вирішується з обласною державною адміністрацією, зокрема з Управлінням охорони здоров’я, з оперативним командуванням «Північ». Жодна людина з симптомами захворювання на COVID-19 не має потрапити у війська, – повідомив полковник Криворучко.

На брифінгу також нагадали про адміністративну та кримінальну відповідальність за ухилення від строкової служби. Так, у разі неявки призовника без поважних причин у строки встановлені військовим комісаріатом та вказані у повістці, до ОЗП для відправлення у військову частину карається обмеженням волі на строк до трьох років (кримінальний кодекс України, стаття 335).

Після брифінгу журналісти побувати на збірному пункті, де медичну комісію проходили призовники з Сосницького району Чернігівської області.

Більше пів тисячі юнаків з Чернігівщини підуть до армії цього літа, фото-2

– Загалом призовники проходять три медичні комісії: районну, обласну та безпосередньо перед відправкою. Зараз з послабленням карантину ми відновили роботу медичних комісій. Наразі сьогодні проходять комісію 16 юнаків з Сосницького району, – повідомив заступник військового комісара полковник Сергій Шатило.

– Отримав повістку і як законослухняний громадянин прибув до військкомату щоб пройти медичну комісію. Мені 24 роки і якщо здоров’я дозволить то я буду служити. Я спочатку закінчив Новгород Сіверський медичний коледж, потім вступив до Сумського національного аграрного університету. В цьому році брав академічну відпустку, їздив на стажування в Данію, трохи не склалося там у мене. Оскільки я закінчував ветеринарну спеціальність, хотів би бути кінологом бо дуже люблю тварин. Мати звичайно переживає, але я вважаю що все буде добре, – каже призовник Іван Годун.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#військкомат #призов #армія #військо #юнаки
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...