• Главная
  • У Чернігівській області розорали кургани
14:02, 17 июня 2020 г.

У Чернігівській області розорали кургани

У Чернігівській області розорали кургани

Прокуратура відзвітувала в тому, що пильнує за ситуацією щодо захисту об’єктів культурної спадщини. Зокрема, згадали про найбільш резонансну справу – розорювання курганів поблизу села Прохори Комарівської ОТГ.

Зазначається, що за вказаним фактом поліцією здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом самовільного зайняття земель (ч. 1 ст. 1971 КК України).

Як встановлено у ході розслідування, земельні ділянки в урочищі Вовча Могила, на яких перебуває група курганів ІІ–І тис. до н. е., передані у приватну власність. При цьому охоронюване зобов’язання надано Прохорській сільській раді, яка на цей час вже ліквідована.

Аналогічно, інша земельна ділянка в урочищі Зелена Могила, на якій перебуває група курганів (№ 2181-Чр) ІІ–І тис. до н. е., також передана в приватну власність. а охоронюване зобов’язання видане колишньому колгоспу, що також вже ліквідований.

Відповідно до листа Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, отриманого у ході проведення відповідного вивчення, інформація про окремі об’єкти історико-культурної спадщини, зокрема про курган Годилова Могила в них взагалі відсутня.

Таким чином, задля належного захисту прокуратурою інтересів держави у цій сфері, органам державної влади необхідно вжити заходів до визначення меж об’єктів культурної спадщини, внесення відповідних даних у Державні реєстри нерухомих пам’яток України національного та місцевого значення, оновлення та видача нових охоронних зобов’язань власникам чи користувачам земель задля забезпечення їх подальшого використання виключно в межах чинного законодавства та притягнення винних осіб до відповідальності у випадку порушення цих зобов’язань.

З урахуванням надзвичайної важливості порушеного питання прокуратурою області проінформовано Чернігівську обласну державну адміністрацію про встановлені порушення у цій сфері та причини, що їм сприяли.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#прокуратура #кургани #розорювання
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...