• Чернігівська «Десна» перемогла «Колос» і піднялася на 2-е місце!
18:51, 5 липня 2020 р.

Чернігівська «Десна» перемогла «Колос» і піднялася на 2-е місце!

Напередодні київське «Динамо» програло свій матч, тож у «Десни» з’явився шанс піднятися на другу сходинку турнірної таблиці, яка дає перепустку до кваліфікації Ліги чемпіонів.

Для цього потрібно було перемагати вдома «Колос» з Ковалівки та сподіватися на те, що «Зоря» втратить очки у протиборстві з «Олександрією». Гра за участю «Зорі» пройде пізнім вечором суботи, а своє завдання чернігівці виконали – тож як мінімум дві години «Десна» побуде на другому місці в УПЛ.

Вже в дебюті матчі Хльобас втік флангом і віддав класну передачу у воротарський майданчик, де Картушову не вистачило кількох сантиметрів, аби переправити м’яч у сітку.

За 6 хвилин ситуація майже повторилася. Хльобас тепер вже навісив з флангу, а Будківський з близької відстані головою пробив без шансів для голкіпера. Так «Десна» швидко повела у рахунку.

Гості грали з позиції другого номера (перевага «Десни» була не тотальною, але помітною), проте нерідко небезпечно огризалися – Пасту доводилося кілька разів вступати у гру. Зокрема, один з прострілів після кількох рикошетів ледве не закінчився авто голом, але воротар чернігівців був на місці.

Охолодив запал «Колоса» капітан «Десни» Фаворов. Він підхопив м’яч у фазі другої хвилі атаки і довго не роздумуючи правою ногою пробив метрів з 28 впритул зі стійкою. 2:0.

На останній хвилині першого тайму Хльобас мав знімати усі питання щодо переможця гри, але після помилки захисників не реалізував несподіваний вихід сам на сам з воротарем, пробивши з кількох метрів повз ворота.

Старт другого тайму змусив уболівальників «Десни» понервувати. Спочатку сильний удар Лисенка відбив Паст, а потім після прострілу Костишина на того самого Лисенка у власні ворота ледве не зрізали захисники чернігівців.

Тиск «Колоса» все підсилювався, оскільки команда Олександра Рябоконя свідомо віддала супернику ініціативу, розраховуючи на контратаки. Але вони успіху не приносили через певне «піжонство» чернігівців. Зокрема, двічі поспіль Кузик та Конопля вирішували обігравати суперників власними силами замість того, щоб віддавати передачі партнерам. Все це завершувалося втратами.

А коли навіть атаки проходили, то «Колосу» допомагала фортуна, як це було після удару Кузика, коли м’яч з рикошетом влучив у штангу воріт гостей.

Нарешті на 77-й хвилині контратаку вдалося довести до логічного завершення. Кузик увірвався до штрафного майданчика, розхитав суперника і спровокував того на порушення правил. Пенальті чітко реалізував Фаворов, оформивши дубль. 3:0.

Добив суперника тандем гравців, що вийшли на заміну в середині другого тайму. Філіппов утік флангом і прострілив у воротарський, де Старенький грамотно підставив ногу і забив 4-й гол у поєдинку.

Гості встигли відповісти голом престижу, але на загальну ситуацію це не вплинуло. Тим більше, що Тотовицький швидко відповів, забивши прямим ударом з кутового - "сухим листком". 5:1

Табло

«Десна» – «Колос» - 5:1 (Будківський, 9, Фаворов, 36, 78, Старенький, 87, Тотовицький, 90+1 - Кожушко, 89)

«Десна»: Паст – Конопля, Гітченко, Тамм, Фаворов – Огиря, Домбровський – Картушов (Старенький, 67), Кузик (Мостовий, 80), Хльобас (Філіппов, 67) – Будківський (Тотовицький, 80).

«Десна» перемагає і як мінімум на дві години побуде на другому місці турнірної таблиці. Наступний матч підопічні Олександра Рябоконя зіграє вдома проти «Шахтаря» 12 липня.