До початку вересня на місці недобудови "Дворянських зібрань" має з'явитись газон

Недобудову "Дворянських зібрань" на Валу продовжують активно демонтувати. Станом на 7 липня, фірмою-підрядником на об’єкті вже виконано чверть всього об’єму запланованих робіт.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Чернігівської міськради.

За допомогою гусеничного екскаватору з гідравлічним молотом робітники вже розібрали половину першого корпусу. До 1 вересня підрядник планує повністю розчистити територію та привести її у відповідність згідно з домовленостями, які були вказані під час тендерну.

До початку вересня на місці недобудови "Дворянських зібрань" має з'явитись газон, фото-1

- Зараз за моїм підрахункам виконано десь чверть необхідної роботи. Гусеничний екскаватор з гідравлічним молотом зараз заходить та розбирає будівлю. Будівля складається з двох корпусів і половина 1-го корпуса вже розібрана. В нас терміни неофіційні поставлені - до 1 вересня тут вже повинно бути все засіяно травою та здано об’єкт замовнику. У терміни ми вкладаємося, тому що техніка працює, вона велика і потужна, робота виконується швидко, - повідомив виконроб Дмитро Арахаєв.

Відповідно до умов тендеру, після демонтажу всіх будівель, ця ділянка має бути засипана, а земля вирівняна і на ній посаджений газон. Саме в такому вигляді об’єкт має бути зданий замовнику.

До початку вересня на місці недобудови "Дворянських зібрань" має з'явитись газон, фото-2 До початку вересня на місці недобудови "Дворянських зібрань" має з'явитись газон, фото-3 До початку вересня на місці недобудови "Дворянських зібрань" має з'явитись газон, фото-4 До початку вересня на місці недобудови "Дворянських зібрань" має з'явитись газон, фото-5 До початку вересня на місці недобудови "Дворянських зібрань" має з'явитись газон, фото-6 До початку вересня на місці недобудови "Дворянських зібрань" має з'явитись газон, фото-7

За словами міського голови Владислава Атрошенка, представники фірми-підрядника «Добробуд» запевняють, що вони планують до 1 серпня знести будівлю, а з 1 серпня по 1 вересня повністю закінчити впорядкувальні роботи, щоб здати об’єкт.

Окрім цього, на цій території робітники мають не зруйнувати та по можливості законсервувати залишки Чернігівського магістрату. За словами археолога Олени Черненко, чернігівські археологи вже розпочали розчистку цих залишків від сучасного будівельного сміття та дерев, які виросли на цих руїнах.

До початку вересня на місці недобудови "Дворянських зібрань" має з'явитись газон, фото-8

- Історія цієї будівлі досить цікава — спочатку вона була побудована родиною гетьмана Полуботка, потім в нього була конфіскована і  повернена нащадкам, а врешті її придбав Чернігівський магістрат. Від будівлі збереглися рештки стін висотою до 2 м завширшки 1,5 м від кількох приміщень. Тобто це є пам’яткою минулого, достатньо цікавою. Але люди, які взяли на себе зобов’язання зберегти рештки Чернігівського магістрату, не дотримувалися цих умов. І доки вирішувалося питання, хто ж є балансоутримувачем і хто відповідальний за цей об’єкт, залишки магістрату прийшли в дуже непривабливий вигляд. Потім свого часу вони були реставровані київськими реставраторами. Зараз їх у першу чергу треба очистити та зафіксувати, в якому стані знаходяться ці споруди, і потім на підставі цих даних можна буде вирішувати питання про їх консервацію та музеєфікацію, що потребує окремого проєкту, - вважає вона.

Нагадаємо, що на розбирання данної недобудови на Валу з міського бюджету виділили 5 млн грн.

недобудова Дворянські зібрання демонтаж Вал
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
258 просмотров в мае
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии