Політологія у Чернігові: отримай найпрестижнішу спеціальність!

На сайті Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка з’явилась інформація про відкриття першого набору студентів для навчання за спеціальністю «політологія». Вона зацікавила багатьох абітурієнтів, їхніх батьків та журналістів. Отже за подробицями гарячої новини ми звернулися до доцента кафедри права, філософії і політології кандидата політичних наук Андрія Костирєва.

– Андрію Геннадійовичу, з чим було пов’язане рішення керівництва університету про відкриття нової спеціальності?

– За даними Міністерства освіти і науки України спеціальність «політологія» входить до числа найпрестижніших. Попит на кваліфікованих фахівців у політичній галузі дуже високий. Адже випускники можуть реалізувати себе у найрізноманітніших напрямах:

• вони затребувані у державних установах і громадських організаціях в якості спеціалістів і експертів з питань внутрішньої та зовнішньої політики;

• освіта політолога дозволяє глибоко аналізувати політичні процеси, підвищувати ефективність діяльності політичних інститутів;

• проводити дієвий політичний маркетинг, організовувати виборчі кампанії;

політологи також успішно проявляють себе у політичній журналістиці та як креативні, майстерні фахівці з PR.

Попри це політологів у Чернігові досі не готували. Тому у разі необхідності доводилось запрошувати іногородніх консультантів, які зазвичай погано розбираються у місцевій специфіці, або звертатися до місцевих «майстрів широкого профілю», котрі мають досить поверхове уявлення про закономірності та правила політичної роботи.

Це помітно, зокрема, по тому як шаблонно і примітивно на місцях проводиться політична агітація.

Процеси децентралізації, які розгортаються у державі, потребують нових підходів. і вони надають великі можливості для тих, хто отримає диплом політолога саме в нашому обласному центрі.

Зважаючи на це, у минулому році і було прийнято рішення про відкриття у Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка спеціальності «політологія».

– А які аргументи ви можете навести для тих, хто цікавиться політикою, але вагається з вибором вишу?

Ставлячи собі за мету стати політичним лідером і обираючи для цього навчання в нашому університеті, молоді люди мають звернути увагу на наступні переконливі факти:

По-перше, ніша самореалізації для політично підкованих активістів в регіоні залишається практично вільною. Депутатів з профільною освітою і широким політичним кругозором днем з огнем не знайти. І ми вже бачимо, до яких проблем це призводить. Цю ситуацію допоможуть змінити саме наші майбутні випускники-політологи.

Політологія у Чернігові: отримай найпрестижнішу спеціальність!, фото-1

По-друге, наші студенти матимуть можливість отримати глибокі теоретичні знання та практичні навички на місці. Тобто вони з перших кроків вже будуть занурені у чернігівське політичне середовище і почнуть будувати необхідні для майбутньої кар’єри комунікаційні зв’язки.

По-третє, будемо відверті, велике значення має і те, що вартість навчання на політолога в НУЧК значно нижча, ніж у столичних університетах. А ті абітурієнти, які отримають за результатами ЗНО більше 150 балів, матимуть можливість навчатись за кошти державного замовлення. Також і проживання, і харчування вдома не тільки дешевше, але й комфортніше та здоровіше. А отримавши диплом бакалавра у рідному місті, за бажанням можна продовжити навчання у магістратурі вже в Києві або за кордоном. І це не аби яка економія!

– А що чекає на тих, хто свої студентські роки вирішить присвятити навчанню на політолога?

Майбутні політологи не тільки вивчатимуть цілий спектр політичних наук, але й отримають міцний фундамент філософських та історичних знань. Вони дізнаються багато нового та цікавого про різні грані суспільного життя від авторитетних педагогів і справжніх професіоналів, які викладають в ключовому структурному підрозділі НУЧК – Навчально-науковому інституті історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського.

Політологія у Чернігові: отримай найпрестижнішу спеціальність!, фото-2

Будівля інституту знаходиться точнісінько у найчудовішому у світі історичному центрі Чернігова. Кожен день, коли йдеш до неї, – пишаєшся нашим рідним містом. Впевнений, що майбутні політологи впишуть в його історію не одну звитяжну сторінку. А їхнє гасло «Будь тим, хто веде!», реалізоване у суспільно-політичному поступі, сприятиме сталому розвитку славетної Сіверщини і України у цілому.

Інтерв’ю записала Юліана Шалетіна

Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
202 просмотра в марте
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии