Як не розсваритися з рідними в умовах карантину?

Як не розсваритися з рідними в умовах карантину?, Сергій Кириченко

Карантин змінив життя і побут фактично всіх людей. Члени родини стали більше часу проводити разом, довгий час була недоступною можливість розслабитися, поїхавши у подорож чи завітавши до кафе.

Як наслідок – збільшилася кількість домашніх конфліктів. Зараз ситуація з карантином дещо покращилася, проте влада та лікарі все частіше говорять про ймовірну другу хвилю коронавірусу.

Ми вирішили поспілкуватися з фахівцем – психотерапевтом та бізнес-тренером Олександром Микитухою, аби він дав прості поради: як мінімізувати негатив від ситуації та «уникнути жертв», коли сімейна суперечка стає неконтрольованою.

Перше, що треба зробити, на думку спеціаліста, усвідомити, що ситуація змінилася, а інтенсивність спілкування зросла – тож конфлікти можуть виникати частіше. І це нормально. Але потрібно грамотно поводитися в таких умовах. Причому бажано, аби можливий розвиток подій сторони обговорили раніше, склавши певний кодекс поведінки.

– Первое, на что нужно обратить внимание – это есть ли какие-то четкие договоренности. Если их нет – будут конфликты на каждом шагу, – попереджає Олександр Микитуха. А далі – вже справа витримки.

– Как только конфликт начинается – уровень эмоций не очень высокий. И на таком уровне еще работает левое полушарие которое отвечает за логику и аналитику. А когда эмоции переполняют – один из супругов может вспомнить то, что было в прошлом и сказать то, о чем он через несколько часов будет сильно жалеть, – пояснює природу сварок психотерапвет.

Він радить взяти на озброєння правило, яке часто використовується в терапії – можливість сказати «стоп» і відмовитися працювати з певним напрямком.

– Когда человек понимает, что его переполняют эмоции – важно остановиться. Сделать паузу, чтобы эмоции улеглись. Потому что логика в этомсостоянии не работает, – зауважує Олександр Микитуха.

***

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

карантин Олександр Микитуха конфлікт
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
97 просмотров в ноябре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии