Кредитна арифметика Чернігівводоканала: взяли 125 мільйонів, повернули 216 і ще винні 390

Кредитна арифметика Чернігівводоканала: взяли 125 мільйонів, повернули 216 і ще винні 390, Сергій Кириченко

Шокуючі цифри оприлюднив на нараді у мерії керівник КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко.

Гроші підприємство брало у 2008–2012 роках у валюті – і повертати борг кредиторам потрібно у доларах. Через курсові коливання на сьогодні водоканал має повернути величезну суму.

– Кредити дуже солодко брати і дуже важко віддавати, – прокоментував мер.

Разом з тим, не дивлячись на проблеми кредитування, Чернігів і надалі планує залучати кошти. Зокрема – для реалізації великих проєктів.

– Я думаю, що нам варто буде в 2021 році все-таки повернутися до питання залучення кредитних коштів на будівництво парку культури і відпочинку, – додав Владислав Атрошенко. Він каже: купувати щороку 5–6 нових тролейбусів (щоб кожні 12–14 років повністю оновлювати парк) місто може і за власні кошти, а от робити, наприклад, очисні споруди, без кредитів не вийде.

Наразі в мерії мріють про доступні кредити у гривні – під 4–5 % річних. А от ризикувати і брати у борг валюту Чернігів не спішить. Зокрема, через те, що для придбання кількох десятків тролейбусів гроші від Європейського інвестиційного банку коштували би 7 % річних у євро – проєкт досі не реалізований.

– Враховуючи курсові ризики – хай залишать гроші собі, – резюмував міський голова. – Правило просте: позичай у тій валюті, в якій тобі платять. У нас же в тролейбусах не доларами чи євро розраховуються…

Чернігівводоканал водоканал кредит
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
370 просмотров в декабре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии