Водоканал Чернігова має величезні борги. Мер хоче встановлювати тарифи, а не чекати їх з Києва

Водоканал Чернігова має величезні борги. Мер хоче встановлювати тарифи, а не чекати їх з Києва , Сергій Кириченко

Крім зобов’язань щодо погашення кредиту, КП «Чернігівводоканал» має додаткові фінансові проблеми. Про них на нараді у мерії розповів керівник комунального підприємства Сергій Малявко.

За його словами, протягом 2019 року утворилася заборгованість у розмірі 10 мільйонів гривень. Наразі з водоканалом повністю не розрахувалися як звичайні люди (борг 32,5 мільйони), так і компанії-теплопостачальники (4 млн).

Ще одне фінансове навантаження на «Чернігівводоканал», на думку міського голови Владислава Атрошенка, – некоректна робота Національної комісії з регулювання тарифів на комунальні послуги (НКРЕКП).

Через те, що комісія з запізненням ухвалює рішення про підвищення тарифів, через зростання собівартості послуги, підприємства галузі по всій Україні зазнають збитків, постачаючи воду дешевше, ніж це коштує.

Зокрема, на сьогодні «Чернігівводоканал» має більше 30 мільйонів боргу через невідповідність собівартості послуги і тарифу – він накопичився протягом 2007–2015 років. Фактично це борг держави перед підприємством, але його не лише повертають, а ще й нараховують пеню за прострочені платежі водоканалу.

– Це нонсенс. Нам нараховують пеню, хоча самі нам винні, – зауважив мер Чернігова.

Владислав Атрошенко вважає, що питання тарифів має залишатися на місцях, а не залежати від Києва.

– Державі не треба братися за справу регулювання тарифів. Для цього є місцева влада. І прерогатива тарифів має залишатися на місцях. Жоден мер не буде влаштовувати для міста захмарні тарифи, але буде зрозуміла ситуація щодо підприємств, – каже міський голова.

Чернігівводоканал борги пеня тариф
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
1277 просмотров в декабре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии