Унікальний туристичний об’єкт у Чернігівській області ось-ось знищать чиновники. Митці вимагають врятувати

Унікальний туристичний об’єкт у Чернігівській області ось-ось знищать чиновники. Митці вимагають врятувати, Сергій Кириченко

Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології України, Національна спілка художників України, Національний художній музей України та інші установи звернули увагу влади на катастрофічний стан пам’ятки архітектури національного значення, яка розташована у Чернігівській області.

Провідні українські мистецтвознавці і художники на чолі з найавторитетнішою дослідницею стародавнього українського мистецтва Людмилою Міляєвою звернулися з листом до очільникаМіністерства культури Олександра Ткаченка.

Автори звертають увагу міністра і чернігівських чиновників (листи з тим самим текстом направлені голові Чернігівської облради Ігорю Вдовенку та голові Чернігівської ОДА Андрію Прокопенку) на жахливий стан єдиної світської дерев'яної будівлі другої половини 18 століття на теренах України – садиби Дараганів у Козельці.

Садиба «Покорщина» – унікальний ансамбль другої половини ХVIII ст., яка належала козацькому старшинському роду Дараганів.

Фахівці звертають увагу, що у 2007-2008 рр. у Львові, в інституті Укрзахідпроектреставрації було розроблено проект реставрації цього ансамблю. Разом з тим, зазначають: заявлений нині проект корекції реставрації, який начебто існує – невідомо кому замовлений. Митці наполягають, що професійно провести цю реставрацію і протиаварійні роботи може тільки згадана львівська реставраційна майстерня, яка є єдиною, що «має величезний досвід роботи з українською дерев’яною архітектурою».

«Не нам робити фінансовий аудит коштів, які було витрачено на те, щоб довести національну пам’ятку 18 ст. до аварійного стану. За красиво викладеною програмою не зрозуміло, коли почнеться та реставрація.

Стан, особливо дерев’яної споруди садиби, вимагає негайного втручання фахівців. Вона може не пережити ані дощів, ані осені, ані зими. Не треба також забувати, що унікальний парк, який оточує садибу, знищується, про що свідчать свіжі пні навколо маєтку, тобто садибу ніхто не доглядає. Вона кинута напризволяще.

Ми підіймаємо сполох, залучаючи сюди і Міністерство культури. Чекаємо від вас відповіді з конкретними датами проведення реставраційних робіт. І не через місяць, як це прийнято, а найближчими днями, адже через місяць може бути пізно», – йдеться у листі.

Унікальний туристичний об’єкт у Чернігівській області ось-ось знищать чиновники. Митці вимагають врятувати, фото-1 Унікальний туристичний об’єкт у Чернігівській області ось-ось знищать чиновники. Митці вимагають врятувати, фото-2 Унікальний туристичний об’єкт у Чернігівській області ось-ось знищать чиновники. Митці вимагають врятувати, фото-3 Унікальний туристичний об’єкт у Чернігівській області ось-ось знищать чиновники. Митці вимагають врятувати, фото-4 Унікальний туристичний об’єкт у Чернігівській області ось-ось знищать чиновники. Митці вимагають врятувати, фото-5 Унікальний туристичний об’єкт у Чернігівській області ось-ось знищать чиновники. Митці вимагають врятувати, фото-6 Унікальний туристичний об’єкт у Чернігівській області ось-ось знищать чиновники. Митці вимагають врятувати, фото-7 Унікальний туристичний об’єкт у Чернігівській області ось-ось знищать чиновники. Митці вимагають врятувати, фото-8 Унікальний туристичний об’єкт у Чернігівській області ось-ось знищать чиновники. Митці вимагають врятувати, фото-9 Унікальний туристичний об’єкт у Чернігівській області ось-ось знищать чиновники. Митці вимагають врятувати, фото-10

Нагадаємо, у 2014 році активісти власними силами «законсервували» будівлі садиби на зиму – забили дошками вікна та двері, навели лад на території.

Також на пам’ятку претендували приватні особи. Зокрема, обговорювалася ідея довгострокової оренди садиби з метою її відновлення та відкриття музейного комплексу.

У 2019 році планували виділити на реставряцію «Порокрщини» 1 мільйон гривень – частково з місцевого бюджету, частково – від меценатів. 

Покорщина Козелець садиба Дараганів реставрація
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
1223 просмотра в мае
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии