Кожен третій споживач газу на Чернігівщині не сплатив рахунки через коронавірус

Кожен третій споживач газу на Чернігівщині не сплатив рахунки через коронавірус

В першому півріччі на  газовому ринку не вдалось досягти прийнятного рівня  сплати за доставку газу. Борги споживачів перевищують 2 млрд. грн. На Чернігівщині не розрахувалися за розподіл повністю або частково понад 124 тисячі споживачів. Тобто, у загальному не був сплаченим кожен третій платіж.

В першому півріччі поточного року громадяни залишили без сплати за розподіл газу один місяць. Тому «Чернігівгаз» не отримав гроші за роботу, що була зроблена для доставки газу в оселі 357 тис. клієнтів, які перебували на карантині, – про це сказав Сергій Рябко, фінансовий директор АТ «Чернігівгаз».

Криза платежів, пов’язана з наслідками Covid-19, є проблемою для галузі і причиною накопичення заборгованостей на ринку. Заборгованість населення за газ, послуги постачання тепла та доставку газу в Україні вже перевищує 70 млрд грн.

Проте нинішня економічна ситуація не дозволяє збільшувати навантаження на споживача. Тому держава має прийняти кардинальне рішення і розглянути можливість списання заборгованості на ринку газу, яка сформувалась через те, що тарифи не покривають витрат постачальників комунальних послуг. Неприпустимо перекладати ці борги на споживачів, – вважає Сергій Рябко.

Нагадаємо, в середині липня у Верховній Раді зареєстрованозаконопроект щодо забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу. Ним передбачено механізм по списанню заборгованості по всьому ланцюжку доставки газу для населення та підприємств ТКЕ. Це дозволить провести фінансове оздоровлення та забезпечитиекономічну стабільність яквсіх підприємств галузі, так і державного Оператора ГТС.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
61 просмотр в мае
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии