ТЕЦ та Облтеплокомуненерго у Чернігові готуються до опалювального сезону

ТЕЦ та Облтеплокомуненерго у Чернігові готуються до опалювального сезону, Сергій Кириченко

Теплогенеруючі підприємства Чернігова цього тижня доповіли про стан готовності до зими. Роботи ще чимало.

Зокрема, керівник Чернігівської ТЕЦ Олексій Щербина окреслив наступний план реалізації основних етапів підготовки.

Так, з понеділка, 3 серпня, почнеться активна фаза робіт з перекладання труб на вулиці Коцюбинського. Завершити все хочуть до кінця серпня, аби потім можна було покласти асфальт.

Другий етап – проведення гідравлічних випробувань по всьому місту. Воно покаже ефективність проведених цього року ремонтних робіт на теплотрасах. Також Олексій Щербина запевнив, що до кінці серпня у робочому режимі будуть усі теплові пункти підприємства.

Що стосується самої ТЕЦ, то на 3 з 5 котлів ремонтні роботи вже завершені. Лишається ще два. Один котел – у режимі поточного ремонту, а другий ремонтують капітально – із заміною усіх поверхонь нагріву.

– Это большая работа. Планируем закончить ее до начала октября, – пообіцяв керівник Чернігівської ТЕЦ.

Також відремонтовано 2 з 3 турбогенераторів, а ще один – переведений на капітальний ремонт. Модернізація також буде завершена в перших числах жовтні, зазначив Олексій Щербина.

За його словами, всі роботи відбуваються відповідно до затвердженого відповідним міністерством графіку. План з виробництва електричної енергії зараз виконується.

В «Облтеплокомуненерго» ситуація дещо складніша. Так, з 36 котелень поточний ремонт зробили на 17, а гідравлічні випробовування пройшли менше половини (46%) усіх мереж.

Натомість з 49 теплових пунктів готові до роботи 48, також готові усі індивідуальні теплові пункти. Найближчим часом будуть реалізовані заплановані ремонти мереж на вулицях Доценка та Шевченка, проведена реконструкція котельної на вулиці Староказарменній.

Найбільша проблема – борги за газ. За словами представника ОТКЕ, у найближчі місяці можуть виникнути проблеми з розрахунками за доставку палива. Цей платіж щомісяця складає більше 6 мільйонів гривень, а обігових коштів на підприємстві фактично не лишилося.

Міський голова Владислав Атрошенко зауважив, що такі величезні рахунки просто за доставку газу (а не за саме паливо) – неадекватні.

– Ми можемо констатувати неадекватність цієї цифри. Очевидно, що вона не відповідає витратам, які несе власник мережі на її утримання, – прокоментував мер Чернігова.

Усього борги ОТКЕ перед НАК «Нафтогаз» складають 432 мільйони гривень, але газ підприємство має отримати вчасно, оскільки подовжено термін дії механізму публічних спецобов’язків (ПСО).

Разом з тим, велику суму заборгували за тепло і підігрів води чернігівці. Загальний борг мешканців міста перед ОТКЕ – 112 мільйонів гривень.

ТЕЦ Облтеплокомунерго опалювальний сезон
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
91 просмотр в мае
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии