• Головна
  • Чернігів без гриму: меценат Ігор Романенко про затишне та рідне місто
07:23, 4 серпня 2020 р.

Чернігів без гриму: меценат Ігор Романенко про затишне та рідне місто

Бліц-інтерв’ю з цікавим співрозмовником, підприємцем, меценатом та засновником новітньої школи «МудрАнгелики» - Ігорем Романенком. З ним ми поговорили про Чернігів, його позитивні сторони та недоліки, туристичну привабливість та взагалі про життя у Місті легенд.

Чернігів – ідеальне місто…

Чернігів – ідеальне місто для життя і розвитку.

Яке місце в Чернігові для Вас є місцем сили? Де Ви наповнюєтеся енергією?

Таким місцем для мене є урочище Святе. Неймовірно спокійне, тихе місце поблизу міста, де можна побути наодинці зі своїми думками і подумати про надану нам Богом цінність – життя.

Також енергією мене наповнює перша новітня школа «МудрАнгелики». Саме енергія і позитив дітей, педколективу заряджає мене на цілий день. Тому, коли здається, що вже немає сил, я їду до школи.

Найбільш чернігівське слово?

З нашим містом у мене асоціюється слово «мудрість». По-справжньому мудра людина знайде спосіб залишатися собою і дотримуватися своїх принципів, не зачіпаючи чужі інтереси й не заважаючи жити іншим. Прогулюючись Черніговом, можна побачити, як різні покоління, із різним досвідом збираються на одній алеї, площі, вулиці – і співають, танцюють та спілкуються.

Хто із сучасних чернігівців своєю роботою, досягненнями, баченням та проєктами робить місто кращим?

Всі, хто не поїхав до інших міст, країн, а розпочав свої проєкти у нашому прекрасному місті. Всі вони заслуговують на повагу і підтримку. Насамперед за те, що вкладають свої сили та кошти в розвиток міста, створюючи нові робочі місця, відкриваючи нові напрямки.

Кому варто було б встановити пам’ятник у нашому місті?

Не думаю, що зараз актуальним є встановлення нових пам’ятників. Як на мене, нині варто подумати над збереженням того, що залишилося нам від минулих поколінь.

Що потрібно зробити в Чернігові, аби він перестав асоціюватися з містом пенсіонерів?

Створювати всі умови, щоб молодь залишалася в обласному центрі Чернігівщини і мала можливість розвитку. Мова не лише про робочі місця, а й про умови для легкого старту бізнес-проєктів. Водночас ми не повинні боятися, що наші випускники їдуть навчатися до Києва чи навіть до інших країн. Проте ми маємо зробити так, щоб, вивчившись і отримавши, приміром, європейський досвід, вони повертались до Чернігова, бо саме тут на них чекають всі умови для розвитку їхніх ідей.

Скільки Вам потрібно грошей на місяць, аби комфортно жити в Чернігові?

Головне для мене – мати психологічний комфорт незалежно від того, скільки в тебе грошей. До того ж місто має різнопланові місця для відпочинку, розвитку, навчання, і кожен може обрати, що відповідає його вподобанням і можливостям.

Три головних епітети, що характеризують місто. Чернігів – він який?

Назву чотири: древній, мудрий, енергійний, креативний.

Ваша улюблена вулиця в Че?

Я люблю дерев’яний одноповерховий Чернігів. Тому улюблені вулиці – у приватному секторі, що ведуть до Єлецького монастиря та Болдиних гір.

Якщо порівняти Чернігів з одним із музичних жанрів або течій у мистецтві. Щоб це могло бути?

Я порівняв би Чернігів із джазом. Саме в джазі, як і в нашому місті, поєдналась дивна різноманітність поколінь, свобода і разом з тим чіткість ритмів життя.

З якою твариною у Вас асоціюється Чернігів і чому?

Сова.

Три головні відмінності Чернігова від інших невеликих міст України?

Чернігів – історичне місто, адже ми маємо унікальну архітектурну спадщину, у тому числі домонгольського періоду. Не кожне місто в України може пишатися такими пам’ятками. Тому без перебільшення Чернігів – Місто легенд. Звісно ж, наша унікальність – у людях, які тут живуть і працюють. А ще варто сказати про красу нашого рідного міста будь-якої пори року. Неймовірно мальовничі пейзажі Болдиної гори та Десни.

Що має стати головною туристичною фішкою міста?

Думаю, що для кожного туриста важлива атмосфера і сервіс. Наше місто має свою атмосферу, а ось над сучасним сервісом та інфраструктурою ще варто попрацювати.

Яка страва могла б стати гастрономічною візитівкою міста?

Вареники.

Найбільш чернігівський сувенір?

Для мене особисто – вишиванка ручної роботи з традиційними регіональними орнаментами. Завжди приємно зробити такий презент для гостей чи партнерів з інших куточків України чи навіть закордону.

Що обов’язково потрібно зробити гостю нашого міста в Чернігові?

Пройтися вулицями Хлібопекарською і Підвальною, де збереглися невеличкі дерев’яні будиночки з різьбленими віконницями. Однозначно варто побачити унікальне дерев’яне мереживо Чернігова в різних куточках міста.

Топ-3 локації must visit Чернігова. Вал і Болдині гори не називати.

Для розуміння, які у нас чудові люди, рекомендую туристам вечірню прогулянку в парку Богдана Хмельницького. А для тих, хто хоче побути наодинці зі своїми думками, варто завітати до Єлецького монастиря чи до урочища Святого.

Якого фестивалю Вам не вистачає у Чернігові та чому?

Вважаю, що нам варто повернути Chernihiv Jazz Open. Цей фестиваль має багато шанувальників, завдяки високому рівню організації та славетним учасникам. Упродовж років він був однією з найбільш очікуваних культурних подій міста і навіть країни. Тому цей фестиваль заслуговує на відродження і підтримку.

Ваше побажання місту і його жителям…

Зичу всім чернігівцям і місту не зупинятися на досягнутому, продовжувати розвиток у всіх напрямках життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...