Про любов до скорочень і нарцисизм

Про любов до скорочень і нарцисизм

Для початку – анекдот-афоризм. «Люди, які пишуть у повідомленнях СПСБ і ПЖЛСТ, що ви робите з такою кількістю зекономленого часу?»

А тепер серйозно. Федерація волейболу України оприлюднила список учасників чоловічого та жіночого чемпіонатів у Суперлізі. В обох турнірах будуть грати чернігівці. Але це не про спорт, а про те, як надовго застрягли у «совку» функціонери різноманітних організацій, установ та закладів, які й досі опікуються (або роблять вигляд) спортом, та й іншими напрямками теж.

Отже, серед учасників майбутнього чемпіонату (обережно: не зламайте очі!) присутні команди з такими милозвучними назвами: ВК МХП-Вінниця та ВСК МХП-Вінниця (це два різні учасники), Галичанка-ТНЕУ-Гадз, Полісся-ШВСМ-ЖДУ, Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ, Волинь-Університет-ОДЮСШ, Регіна-МЕГУ-ОШВМ, Полтавчанка-ПНПУ, Епіцентр-Подоляни… Плюс дві чернігівські – Буревісник-ШВСМ та Університет-ШВСМ.

І якщо дописану назву спонсора ще можна якось пояснити (все ж людина вкладає власні кошти і не використати це як рекламу власного бізнеса можуть лише найбільш стійкі), то решта… Кому потрібні всі ці абревіатури, крім керівництва усіх цих спортшкол, університетів і підприємств-спонсорів? Питання риторичне. Уявляєте вболівальників на трибунах, які скандують: «Ор-бі-та-зе-не-у-зо-дю-се-ша, уперед!»? Я теж ні.

Це як досі живі звання «заслужений» та «народний» для артистів, учителів, лікарів. Але там це хоч якось виправдовується збільшеними ставками. А тут навіщо? Все одно майже всі ці ШВСМ, ДЮСШ чи абревіатури з літерою У наприкінці фінансуються за великим рахунком з одного джерела – за кошти платників податків через місцеві чи державний бюджет.

Свого часу нам до редакції кілька разів телефонували обурені функціонери, які дорікали, що газета не публікує повну назву спортивного клубу. Таке підкреслення своєї значущості – мовляв, клуб існує лише в поєднанні з оцим набором літер – не що інше, як бажання зайвий раз засвітитися перед чиновниками і подовжити своє існування в галузі «управління спорту».

Уявляєте фінал футбольної Ліги Європи між командами «Інтер-ШВСМ» та «Севілья-СНУ-АДЮСШ» (Севільський національний університет – Андалусійська дитячо-юнацька школа»?

Добре, хоч не пишуть назви повністю, користуючись абревіатурами. При всій нелюбові до них і сучасних новотворів без голосних (див. початок тексту) – це все ж спрощує життя колегам, які використовують офіційні назви з установчих документів. А ми будемо економити місце, час і ощадно використовувати здоровий глузд, аби його вистачило на довше.

ВСМ Д ПБЧН.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
97 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии