• Головна
  • Як чернігівцям уберегтися від брехні про коронавірус
13:58, 1 вересня 2020 р.

Як чернігівцям уберегтися від брехні про коронавірус

Як чернігівцям уберегтися від брехні про коронавірус

За всіма небезпеками інфекції і карантинними обмеженнями суспільство зовсім нечасто згадує про те, що ризики від COVID-19 можуть бути не лише для фізичного здоров’я, але й для психічного.

Адже ледь не щодня з’являється чимало нової інформації, нових правил та рекомендацій. З кожного засобу масової інформації звучать іноді протилежні за змістом поради лікарів, психологів, чиновників…

При цьому часто новини є або сумнівними, або неправдивими, або навіть шкідливими, якщо споживати все почуте і побачене без фільтрів.

Ще у червні Служба безпеки України оприлюднила дані про викриття 385 агітаторів, які поширювали неправдиву інформацію про епідемію коронавірусу. При цьому 18 з них діяли за завданням з Росії. Вони «працювали» у Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому, Конотопі, Івано-Франківську, Хмельницькому та Жашкові.

Усього ж на той час кіберфахівці СБУ заблокували понад 2600 спільнот із понад мільйонною аудиторією, які поширювали різноманітні фейки про епідемію COVID-19. Стосовно дезінформаторів розпочато кримінальні провадження.

Неперевірена інформація може принести більше проблем, ніж сама інфекція. І це не перебільшення, вважає експерт з медіаграмотності, голова «Громадського ТБ: Чернігів» Сергій Зосименко. Але не просто попереджає, а дає кокнретні поради: як уберегтися від споживання неправдивої інформації про коронавірус.

– Все просто: працювати з офіційними джерелами. Якщо це інформація про школи – зайдіть на сайт Міністерства освіти, або управління освіти, або в школу безпосередньо.

Якщо інформація про карантин і обмеження – вона буде на сайті Міністерства охорони здоров’я. Про правила в’їзду чи виїзду з країни – знайдете в Міністерстві закордонних справ. Зробіть дзвінок на гарячу лінію. Кожне міністерство за щось відповідає. І якщо працювати з офіційними джерелами, інформаційна гігієна у нас буде витримана.

А вайбер, телеграм-канали, чати мамочок зі школи – у топку. Як і «зливні бачки», що посилаються на незрозумілі джерела.

Корисні телефони

Урядова гаряча лінія: 15-45
Міністерство закордонних справ: (044) 238-16-57
Міністерство освіти: (044) 481-47-69
Міністерство охорони здоров'я: 0-800-505-201
Центр громадського здоров'я МОЗ України: 0-800-505-840
Довідкова служба Національної служби здоров’я України: 16-77

***

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Поглядиавторівнеобов'язковозбігаютьсязофіційноюпозицієюурядуСША. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сергій Зосименко #інформація #фейки
Оголошення
live comments feed...