Нацагенство виявило плагіат у роботах екс-ректора "Чернігівської політехніки", а нині в.о міністра освіти і науки Сергія Шкарлета

Нацагенство виявило плагіат у роботах екс-ректора "Чернігівської політехніки", а нині в.о міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, Дмитро Пономаренко

Етичний комітет Нацагентства з питань вищої освіти виявив плагіат у трьох роботах в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета.

Про це повідомляє BBC News Україна.

Нацагенство виявило плагіат у роботах екс-ректора "Чернігівської політехніки", а нині в.о міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, фото-1

"Представимо це в нашому висновку. І є відповідна таблиця, яка вказує на некоректні посилання з ознаками академічного плагіату", - заявив голова Нацагентства Сергій Квіт.

Уривки робіт Шкарлета перевіряли і міжнародні експерти, яким надіслали перекладені фрагменти: професор етики і права та американський адвокат (працює в міжнародній організації з академічної доброчесності) Крістін Моріарті, чеський експерт Томаш Фольтинек і  Кшиштоф Гутовський з Польщі.

Усі троє дійшли висновку, що в роботах пана Шкарлета є плагіат.

"Переглянув усі уривки, наведені в документі, який ви мені надіслали; я також використовував систему відповідності тексту, щоб виділити вміст, що дублюється. В усіх випадках є очевидним, що оригінальний матеріал був використаний повторно, або слово в слово, або з незначними змінами, що не змінило значення, таким чином, має місце повторне використання ідей, представлених у джерелі", - пояснив своє рішення Томаш Фольтинек.

За повідомленнями ЗМІ, на засіданні агентства був присутній адвокат Сергія Шкарлета Олександр Радченко. Він вимагав відводу голови Нацагентства Сергія Квіта, бо в того є конфлікт інтересів, пов'язаний із неприязним ставленням до Шкарлета.

Нацагенство виявило плагіат у роботах екс-ректора "Чернігівської політехніки", а нині в.о міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, фото-2

Втім, рішення агентства, яке, щоправда, має рекомендаційний характер, це не змінило. Документи з порівняльними таблицями там пообіцяли невдовзі оприлюднити на своєму сайті.

Нагадаємо, що пана Шкарлета давно звинувачують у плагіаті. Приміром, на початку червня наукова спільнота "Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях" опублікувала інформацію про можливий плагіат у наукових роботах Шкарлета. Спільнота випустила серію матеріалів з порівняльними таблицями його робіт та дослідженнями науковців попередніх років, в яких виявилися ідентичні частини тексту.

Ексміністр освіти Ганна Новосад на початку літа також критикувала пана Шкарлета і називала його "доктором сплагіачених наук".

Сам же Шкарлет звинувачення у плагіаті неодноразово заперечував.

Нацагенство виявило плагіат у роботах екс-ректора "Чернігівської політехніки", а нині в.о міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, фото-3

"Ви будь-який текст візьміть, заженіть в програму, й програма у будь-якому разі покаже співпадіння, покаже певні широковживані слова. Математичні формули взагалі "б'ються" як плагіат, таблиці "б'ються", як правило, як повний плагіат", - заявляв він у розмові з "Радіо Свобода".

Шкарлет плагіат міністр освіти нацагенство наука
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
581 просмотр в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии