Церква на Чернігівщині, в якій бував Іван Мазепа та Карл ХІІ, може незабаром зникнути

Покровська церква в Дігтярівці Новгород-Сіверського району потрапила до ТОП-15 культових споруд України, які можуть незабаром зникнути.

Список можна побачити на сайтіkontrakty.ua

Покровська церква в Дігтярівці не тільки є унікальною пам’яткою архітектури, а й має неоціненне історичне значення. Саме в Дігтярівці 1708 року сталася зустріч Мазепи з Карлом ХІІ. Тут же було підписано відому українсько-шведську військово-політичну угоду. Церква вперше сильно постраждала під час Другої Світової, потім її доруйновували в 1960-х, а 2011-го розпочали реставрацію, яка через суперечки між патріархатами та початок військових дій в 2014-му припинилася, адже храм стоїть близько кордону.

Колись велична церква Святої Покрови Божої Матері, що височіє на пагорбі, була зведена за ініціативи і коштом гетьмана Івана Мазепи. Спочатку це був п’ятикупольний храм у стилі українського бароко з елементами пізнього ренесансу й раннього класицизму. Тут знаходився виконаний у народній манері чудотворний образ Матері Божої Дігтярівської. Прикметно також, що після підписання угоди з українським гетьманом шведський король подарував церкві призначені для підлоги чавунні плити з гравіюванням "К ХІІ". В епоху атеїстичної пропаганди храм неодноразово зазнавав руйнувань, найбільше з яких сталося у період "хрущовської відлиги".

Покровська церква Іван Мазепа Карл ХІІ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
1608 просмотров в марте
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии