Чернігівці входять у новий газовий рік з боргами: чим це загрожує?

Багато хто знає повір’я: зі всіма боргами краще розрахуватись до новорічної ночі 31 грудня. Все – аби не накопичити їх ще більше у новому році та стати заможнішими. Із тим же проханням звернулось до своїх споживачів керівництво АТ «Чернігівгаз», а саме – голова правління Алла Ярова разом із технічним та комерційним директорами Ігорем Швецем і Сергієм Савченком.

Черговий газовий рік, який тривав з жовтня 2019-го по вересень 2020 року, завершився, а борги за послуги з розподілу природного газу як були, так і залишились. «Чернігівгаз» розподіляє газ кільком категоріям споживачів: населенню, теплогенеруючим підприємствам, промисловості та бюджетним установам. Найбільша частка розподілу – у населення та тепловиків, у яких пропорційно і боргів найбільше, а саме – 28,4 млн грн.

Чернігівці входять у новий газовий рік з боргами: чим це загрожує?, фото-1

Сплата за розподіл газу = безпека

Населення Чернігівщини заборгувало аж 11,2 млн грн, з яких 2,2 млн не сплатили ті, хто отримує адресну монетизовану пільгу чи субсидію. Такі субсидіанти, по суті, крадуть у держави, яка перерахувала їм ці гроші, аби вони вчасно платили по рахунках за комунальні послуги.

– По-перше, ми щиро дякуємо всім нашим споживачам, які сумлінно сплачують рахунки за розподіл газу. Завдяки вам у нас є можливість тримати компанію на плаву, забезпечувати роботу нашої аварійно-диспетчерської служби та виконувати інвестиційну програму. А по-друге, хотів би нагадати субсидіантам та пільговикам, які використовують монетизовані виплати не за призначенням, що дані про їх заборгованість передаються до органів соцзахисту – і вони ризикують залишитися без субсидії чи пільги на наступний опалювальний період, – зазначив Сергій Савченко.

Також він додав, що майже 19 тис. абонентів накопичили борг 4,6 млн грн, не сплативши за розподіл жодного разу з початку року. За звичних умов таких абонентів, за Кодексом ГРМ, мали б просто відключити від газопостачання, і на цьому крапка. Але під час карантину такі санкції за прострочення оплати, як штрафи та відключення, не застосовують. Однак у компаній, які надають комунальні послуги, залишилась можливість стягувати борги в судовому порядку. У вересні «Чернігівгаз» надіслав майже 32 тис. інформаційних листів про заборгованість та необхідність сплатити за надану послугу.

Чернігівці входять у новий газовий рік з боргами: чим це загрожує?, фото-2

За даними дослідження Центру Разумкова, проведеного у вересні цього року, лише 0,7% опитаних українців стикались із перериванням газопостачання і ще 3,2% мали такі випадки час від часу. Це свідчить про те, що розподіл природного газу залишається найстабільнішою серед усіх комунальних послуг.

Окрім цього, серед боржників «Чернігівгазу» є три теплогенеруючих підприємства, два з яких можуть залишити свої міста без тепла в новому опалювальному періоді, а третє принаймні намагається знайти вихід із ситуації. Мова про «Ніжин Тепло Мережі» (2,8 млн грн боргу), «Прилукитепловодопостачання» (2,4 млн грн боргу) та «Облтеплокомуненерго» (11,8 млн грн боргу), яке хоч і має найбільшу суму заборгованості, але комунікує та шукає шляхи вирішення проблемного питання.

– Ніжин та Прилуки можуть залишитись без опалення через відсутність комунікації з боку підприємств-боржників, бо, відповідно до законодавства, ми не можемо розподіляти газ компаніям, у яких перед нами заборгованість. У Чернігові та інших містах і селищах ситуація трошки інша, адже «Облтеплокомуненерго» надало нам графік, за яким вони пропонують погашати свою заборгованість. Ми цей графік вивчаємо і прийматимемо рішення, – говорить Алла Ярова.

Інвестиційну програму та «аварійку» ніхто не відміняв

Попри те що перед «Чернігівгазом» є мільйонні борги, підприємство все одно виконує всі свої зобов’язання. Зокрема, оновлює газорозподільну інфраструктуру та забезпечує безперебійну роботу аварійно-диспетчерської служби, яка безпосередньо залежить від вчасних сплат споживачів.

– У рамках підготовки до нового опалювального сезону «Чернігівгаз» замінив 23 шафових газорегулюючих пункти (установки, які підтримують такий тиск газу, на якому працюють побутові газові прилади), а також профінансував придбання 46 ШГРП. Окрім цього, ми провели ремонти на 441 ГРП, з них на дев’яти – повну реконструкцію, також відремонтували або замінили 358 засувок і обстежили понад 1700 км підземних газопроводів. Повірку пройшли 14 тисяч побутових лічильників, а 7800 непридатних були безкоштовно замінені для споживачів, – сказав Ігор Швець.

Чернігівці входять у новий газовий рік з боргами: чим це загрожує?, фото-3 Чернігівці входять у новий газовий рік з боргами: чим це загрожує?, фото-4 Чернігівці входять у новий газовий рік з боргами: чим це загрожує?, фото-5 Чернігівці входять у новий газовий рік з боргами: чим це загрожує?, фото-6 Чернігівці входять у новий газовий рік з боргами: чим це загрожує?, фото-7 Чернігівці входять у новий газовий рік з боргами: чим це загрожує?, фото-8 Чернігівці входять у новий газовий рік з боргами: чим це загрожує?, фото-9 Чернігівці входять у новий газовий рік з боргами: чим це загрожує?, фото-10 Чернігівці входять у новий газовий рік з боргами: чим це загрожує?, фото-11

Підсумовуючи, можна сміливо казати, що вчасна сплата за розподіл газу – це не що інше, як інвестиція в безпечне та безперебійне користування блакитним паливом. Адже це дає можливість «Чернігівгазу» вчасно відправити аварійну бригаду на виклик або замінити шафовий газорегулюючий пункт, без якого цілий населений пункт залишився би без газопостачання. Гроші йдуть на конкретну роботу із забезпечення населення Чернігівщини газом, тому будьмо сумлінними та вчасно сплачуймо за розподіл. Тим паче що для цього є зручний і простий у користуванні наступний перелік онлайн-сервісів:

  • особистий кабінет на сайті 104.ua
  • вайбер-бот 7104
  • мобільні додатки 104 для IOS та Android
  • інтернет-банкінг (Приват24, Ощад24/7, Mono тощо).
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
209 просмотров в феврале
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии