• Головна
  • Владислав Атрошенко: Маємо бути містом № 1 в Україні
ПОЗИЦІЯ
13:10, 12 жовтня 2020 р.

Владислав Атрошенко: Маємо бути містом № 1 в Україні

ПОЗИЦІЯ

За кілька днів до виборів чернігівська журналістка Олена Макаренко зустрілася з Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком, щоб поставити йому кілька бліц-запитань – про очкування від виборів, «чорнуху», яку розповсюджують проти нього опоненти та плани на наступні 5 років.

– Владиславе Анатолійовичу, ми з Вами зустрічалися більше трьох місяців тому, після першої обласної конференції партії «РІДНИЙ ДІМ». Тоді партія, лідером якої ви є, щойно заявила про себе і про свої цілі. Що змінилося за цей час?

– Партія значно зміцнила свої ряди не тільки в Чернігові, а й у всій області. До партії прийшли потужні представники різних галузей, великого і середнього бізнесу, потужні аграрії. Партія висунула 1532 кандидати на всі рівні рад – районні, міські, обласну – та в об’єднані територіальні громади. Тепер, коли до виборів залишилися лічені дні, люди бачать найпотужнішу команду серед усіх інших представників. Ми не обіцяємо, не декларуємо. Ми демонструємо наші надбання та результати роботи. Ми говоримо: йдемо на вибори, щоб продовжити розпочаті справи, виконувати ті задачі, котрі стоять перед нами на наступні 5 років. Ми показуємо нашим виборцям, що «РІДНИЙ ДІМ» – єдина з усіх партій, яка ставить своїм головним завданням подальший соціально-економічний розвиток Чернігівщини.

– Хотілося б від Вас конкретики на підтвердження сказаного.

– Думаю, коректним буде, якщо я наведу конкретні факти по Чернігову, де я міський голова. Це відремонтований та оновлений пологовий будинок, новий корпус Чернігівської музичної школи №1 імені Вільконського, дорога на Шерстянку з круговою розв’язкою. Її чекали понад 30 років. Заміна всіх комунікацій по вулицях Героїв Чорнобиля та Київська, на вулицях Шевченка і Полуботка навкруги Красної площі. Та й сама площа повністю змінилася. Оновилися й набули сучасного вигляду сквери та парки.

Владислав Атрошенко: Маємо бути містом № 1 в Україні, фото-1

Значно зміцнилася матеріально-технічна база наших комунальних підприємств. Загалом змінився підхід до роботи з ними. Наприклад, для того, щоб розпочалися системні зміни у прибиранні міста та впроваджувалися нові технології, навіть залучали спеціалістів Чернігівської політехніки. На КП «АТП-2528» закупили нову техніку, встановили напівзаглиблені контейнери для збору сміття. «Чернігівводоканал» сьогодні – одне з кращих підприємств своєї галузі по Україні.

Якщо буде дозволяти ситуація та наш бюджет, то маємо дуже серйозні плани на наступні 5 років.

– Продовжимо цю тему. Ваші політичні опоненти заявляють, що, мовляв, Чернігів розвивається тільки в центрі... Навіть гасло таке придумали: «Чернігів без околиць». Що скажете?

– Це маніпулятивна інформація. Кожного року бюджетні кошти розподіляються за багатьма напрямками. Це публічна інформація, з якою будь-хто може ознайомитися на сайті міськради чи в друкованому вигляді. Об’єктивно ми не можемо сконцентрувати щось тільки в одному місці. З іншого боку, історично так склалося, що у нас менш розвинена промисловість, ніж у Харкові, Дніпрі, Запорожжі, Кривому Розі, менший потенціал, ніж у Києва… Ми визначилися від початку, що для нас один із найважливіших напрямків – туризм, який потрібно розвивати. А для цього потрібно покращити туристичну інфраструктуру, в тому числі й у центральній частині.

Владислав Атрошенко: Маємо бути містом № 1 в Україні, фото-2

Але враховані також і запити громади в цілому. Наприклад, значно краще почав працювати громадський транспорт. Наведу такі цифри: з 2001 по 2015 рік включно був оновлений 31 тролейбус ЧТУ. За час моєї каденції, за 5 років, було придбано 32 тролейбуси.

А ремонт в 35-й школі? А збудований дитсадок на Масанах? Тому говорити, що все робиться тільки в центрі – це не об’єктивно, це неправда і маніпуляція.

Владислав Атрошенко: Маємо бути містом № 1 в Україні, фото-3

– А ще є тема тарифів. Далеко не нова, але стосується кожного. Її активно використовують ваші опоненти. Тож чому в нас високі тарифи? І коли вони будуть знижені?

– Тарифи, котрі має право встановлювати виконком міської ради, у нас середні по Україні. Фактично, це квартплата. Решту встановлює НКРЕКП – державний орган виконавчої влади. Ціну гігакалорії за опалення, воду і водовідведення. Газ і електроенергія – це взагалі окрема тема. Ціну на них встановлюють монополісти і місто аж ніяк на це вплинути не може.

Якщо ми не будемо продовжувати оренду ТЕЦ і повернемо її до комунальної власності міста, тоді ми зможемо об’єднати теплові мережі ТЕЦ і Облтеплокомуненерго, за рахунок цього відключити деякі котельні й грошовий тягар у тарифній складовій вже буде меншим. Зараз це зробити не можливо, адже це величезні кредитні кошти, а ми не можемо, згідно з Бюджетним кодексом, гарантувати за якусь комерційну організацію, в даному випадку «ТехНову».

– Ще, одна «гаряча» тема, яку обговорюють деякі громадські активісти та опоненти, це те, що у нас найдорожчі не тільки тарифи, але і дороги, плитка, фонтани тощо. Що ви скажете з цього приводу?

– Я не бачу серйозних опонентів у цій виборчій кампанії. Говорю щиро, не через те, що я 5 років працював і в мене є результати. Я не бачу опонентів через те, що жоден із них нічого не говорить про себе, натомість обговорюють, який поганий міський голова. Наводячи той самий маніпулятивний аргумент, що у нас все дорожче. Якщо у нас все так дорого і скрізь завищені ціни, то чому, наприклад, у Сумах, Черкасах, де доходів на душу населення більше, вони не мають таких досягнень у розвитку своєї інфраструктури? Сьогодні будь-які опитування говорять, що ми другі або треті у різних рейтингах.

Ті, хто говорять різні нісенітниці про більші ціни, ніж в інших містах, нині очолюють свої партійні списки. І такими розмовами намагаються додати собі голосів. Нехай вони розкажуть, як це можна зробити дешевше. І якщо це буде вписуватися в технологічні регламенти, я дослухаюся до будь-якої розумної поради.

Владислав Атрошенко: Маємо бути містом № 1 в Україні, фото-4

– Розкажіть, будь ласка, про головні проєкти вашої команди на найближчі п'ять років.

– Ми повернемо і ТЕЦ і «Облтеплокомунерего» до управління містом. Якщо ми зробимо це, розпочнеться заміна застарілих, із великими втратами, теплових магістралей. Потрібна заміна котельного обладнання із низьким ККД.

Я мрію про встановлення котла з верхнім спалювальним шаром, який дозволить спалювати перебране сміття. І це дає можливість вже говорити про сміттєпереробний завод поблизу ТЕЦ. Але для цього потрібний закон «Про поводження з твердими побутовими відходами», щоб визначитися: чи це буде спалювання чи все-таки глибинна переробка вторинної сировини та її продаж. Якщо це спалювання, окупність буде від продажу «зеленої» кіловат-години електроенергії. Якщо переробка – зі спеціального фонду муніципалітетам за переробку сміття будуть виділяти гроші. Доки закон не визначив напрямок, проєкт робити не можна – помилка може дуже дорого коштувати. Для обох заводів ціна приблизно однакова – близько 35-40 млн євро.

Є проблема застарілих приміщень шкіл та дитячих садків. Почнемо з будівництва 23-ї школи-садочка на Бобровиці, також у планах школа і садочок на Масанах.

Палац спорту по вулиці Пушкіна, 1, що одночасно став би найбільшим концертним майданчиком міста.

Оновлення тролейбусного і автобусного парку ЧТУ. Перевозкою, згідно зєвропейським досвідом, має займатися місто.

Парк культури і відпочинку з оновленим Літнім театром й доглянутою парковою зоною і різними ігровими та спортивними локаціями, атракціонами. За можливості продовжити лінію пляжу «Золотий берег». Туди можна було б залучити інвестора для будівництва медичного центру. Це дало б можливість розвивати напрямок медичного туризму. До того ж побудова такого центру – це робочі місця, зарплати, податки.

Подальший розвиток медичної галузі й змінення матеріально-технічної бази лікарень. Початок покладений, коли вперше за десятки років ми закупили до лікарень функціональні медичні ліжка, постільну білизну, матраци, подушки.

Ремонт прибудинкових територій і міжквартальних проїздів, утеплення будинків. Я це обіцяв, і ми будемо це робити.

Закінчити ремонт вулиці Мазепи від танка до «Хімволокно». А ще є вулиця Глєбова, під якою проходять труби каналізації, що обслуговують Шерстянку і Масани. Діаметру труб вже не вистачає. Це теж треба робити.

Розширення вулиці Шевченка від площі до Бобровиці до чотирьох смуг руху і з облаштуванням біля приватного сектора шумопоглинаючого покриття.

Вулиця Кільцева в районі ЗАЗу, яку потрібно обладнати пішохідними переходами та світлофорами – там поруч спортивна зона.

Це наші плани. Реалізувати їх можливо. Але найбільші наші перешкоді на цьому шляху – потрапляння у владу непрофесійних людей, які гадки не мають що там робити, руйнація економіки, що посилюється негативними наслідками епідемії КОВІДу. Це найголовніші виклики для всіх міст і для України в цілому. Якщо їх здолаємо, все буде гаразд по всіх напрямках – комфорт, безпека, чистота. Ми маємо бути містом № 1 в Україні.

– Давайте поговоримо про вибори. На мою суб’єктивну думку, ви маєте в Чернігову колосальну підтримку.На який результат розраховуєте?

– Мене хвилює, що більшість вважає: Атрошенко переможе в будь-якому випадку. І не прийдуть голосувати – через КОВІД, з інших причин… Мовляв, і так все буде добре.

Хочу сказати, міська влада зробила все необхідне для того, щоб голосування було безпечним. Усі дільниці будуть забезпечені всіма протиепідеміологічними засобами, протягом дня приміщення будуть прибирати. Тому звертаюся до всіх чернігівців: обов’язково прийдіть і проголосуйте, виконайте свій громадянський обов’язок.

Щодо результатів… Вони будуть такими, які заробили міський голова і кандидати. Ми про них дізнаємося 26–27 жовтня.

До виборів залишилося кілька днів, а практика показує, що саме в цей час виливається найбільше бруду і з’являється чорнухи по місту та області з відверто брехливою і маніпулятивною інформацією на мою адресу та на адресу інший наших кандидатів. Начебто «партійна» газета, в якій подається брехлива інформація, різні кол-центри, які обслуговують опонентів, обдзвонюють людей і, в разі виявлення симпатії до «РІДНОГО Дому» та Атрошенка, радять не йти на голосування через КОВІД.

Або з’являються листівки, що начебто Атрошенко знявся з виборів і рекомендують проголосувати за якогось іншого кандидата.

Це повна нісенітниця. Я вірю, що чернігівці – розумні та освічені люди. Вони розуміють, що це місцеві вибори, на яких люди оберуть гідних представників до всіх ОТГ, рад усіх рівнів,які будуть працювати наступні 5 років: вони прибиратимуть міста, наводитимуть лад в освітніх, медичних закладах, робити свої громади комфортними та безпечними. Тобто, займатимуться тими речами, які не робитиме ні президент, ні прем’єр. Кого оберемо, з тим і будемо жити наступні 5 років.

Владислав Атрошенко: Маємо бути містом № 1 в Україні, фото-5

– І на завершення, Ви не змінили своє бачення майбутнього Чернігова?

– Звичайно ні. Чернігів обов’язково буде Безпечним, Цікавим і Комфортним. Не тільки для чернігівців, а й для гостей нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...