Ситуація з бюджетом Чернігова на наступний рік незрозуміла

Ситуація з бюджетом Чернігова на наступний рік незрозуміла, Сергій Кириченко

Чернігівська міська рада воліла би ухвалити головний фінансовий документ для міста на 2021 рік якомога раніше, проте цьому можуть завадити об’єктивні фактори. Конкретно – незрозуміла ситуація з державним бюджетом та деякими його важливими параметрами.

– У парламенті у переддень місцевих виборів усі заклали свої «хотєлкі». У результаті видаткова частина бюджету склала 1 трильйон 370 мільйонів гривень. Наскільки я розумію, дохідна частина не балансує з цими цифрами. І «надути» її неможливо.

Тому наступні читання будуть більш збалансовані відповідно до реальних доходів – вибори позаду, а рейтинги – це вже питання наступного періоду, – прокоментував міський голова Чернігова Владислав Атрошенко початок бюджетного процесу у Верховній раді.

Тому він попросив фінансове управління міської ради «обережно» починати опрацьовувати міський бюджет, оскільки «потрібно дочекатися бюджету України».

У свою чергу керівниця управління Олена Лисенко зауважила, що досі невідома доля постанови, яка передбачає збільшення посадових окладів для вчителів. Якщо вона набере чинності з 1 січня, то субвенція на освітню галузь з держбюджету має бути відкоригована.

– Оклади медикам – це через НСЗУ у рамках договорів. Нас це не стосуватиметься. Але лишається багато невирішених питань на рівні держави. В частині доходів бюджету і щодо педагогів, – резюмувала Олена Лисенко.

Нагадаємо, 5 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради схвалив представлений Звіт про виконання міського бюджету м. Чернігова за 9 місяців 2020 року. З кошторису видно, що доходи міста у порівнянні з відповідним періодом минулого року скоротилися майже на 20 %.

Переважно скорочення відбулося за рахунок зменшення розмірів субвенцій з державного бюджету. Втім, зафіксовані і втрати власних надходжень. Вони зросли у порівнянні з минулим роком, але не так, як прогнозувалося. За 9 місяців місто недоотримало 70 мільйонів гривень.

бюджет фінанси Олена Лисенко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
389 просмотров в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии