• Головна
  • У школу – з 5 років? Чернігівський міністр освіти не виключає такої можливості
13:59, 17 листопада 2020 р.

У школу – з 5 років? Чернігівський міністр освіти не виключає такої можливості

У школу – з 5 років? Чернігівський міністр освіти не виключає такої можливості

Колишній ректор «Чернігівської політехніки» Сергій Шкарлет, який    нині виконує обов’язки міністра освіти і науки пояснив свою позицію щодо 12-річної системи шкільної освіти в Україні.

У своєму Telegram-каналі Сергій Шкарлет спростував чутки про те, що МОН планує скасувати 12-річну школу, повернувшись до 11-річної. В.о. міністра наполягає: це – європейська практика, яка має вагомі аргументи на свою користь.

«Для мене є абсолютно зрозумілим, чому саме 12-річна система. Це загальноєвропейська тенденція. Наприклад, у Німеччині, в деяких федеральних землях, дитина не зможе вступити до магістратури, якщо в неї попередньо немає 15,5 років навчання: 12 років школи і 3,5 роки бакалаврату», – написав Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі.

У школу – з 5 років? Чернігівський міністр освіти не виключає такої можливості, фото-1

Разом з тим він нагадав, що потрібно вести діалог із батьками, які не розуміють переваг 12-річки та часто обурюються тим, що діти будуть закінчувати школу у 18-19 років.

У багатьох країнах, за словами Сергія Шкарлета, це компенсується початком шкільного навчання з 5 років. Такий досвід мають США, Великобританія, Нідерланди та інші країни. Не виключають такого сценарію і в Україні.

«У деяких країнах ЄС навчання розпочинають із 5 років і закінчують у 17. Звучала така пропозиція і на сьогоднішній нараді в МОН із керівниками облуправлінь. Це варто обдумати, враховуючи стандарти Нової української школи, та обговорити на педрадах, в інститутах підвищення кваліфікації, з батьками. МОН розглядає всі пропозиції «за» і «проти», – прокоментував в.о. міністра.

Також він заспокоїв батьків: поки що це лише дискусія. У разі схвалення такої ініціативи, наголошує Сергій Шкарлет, 5-річні діти не будуть сидіти за партами по 35 хвилин.

«Згоден, що діти в 5-річному віці і діти в 6 років мають абсолютно різні рівні психофізичного розвитку, і дійсно, в організації освітнього процесу повинні бути також абсолютно різні підходи. Мова не йде про те, що діти в 5 років повинні сидіти за партами 35 хвилин уроку. Зате обговорюються нові форми отримання знань і придбання компетенцій з наступною зміною державних освітніх стандартів і програм», – резюмував Сергій Шкарлет.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освіта #Сергій Шкарлет #12-річна школа
Оголошення
live comments feed...