• Головна
  • Чернігівець пропонує перейменувати вулицю Рокосовського на проспект Степана Бандери
12:00, 30 листопада 2020 р.

Чернігівець пропонує перейменувати вулицю Рокосовського на проспект Степана Бандери

Чернігівець пропонує перейменувати вулицю Рокосовського на проспект Степана Бандери

В Єдиній системі місцевих петицій зареєстрували пропозицію, в якій йдеться про перейменування вулиці Рокосовського на проспект Степана Бандери.

За словами автора петиції Сергія Репєха, сама ця вулиця достойна називатись на честь одного з найвідоміших українських націоналістів.

"Степан Бандера - це відомий діяч та провідник, який все робив для становлення нації та державності. Вимагаю перейменувати вулицю Рокосовського на проспект імені Степана Бандери", - йдеться у повідомленні.

На даний момент, петицію підписало 12 чернігівців із 250 потрібних для її розгляду місцевою владою.

Нагадаємо, що раніше чернігівці виголошували ініціативу перейменувати вулицю Рокосовського на честь автора Акту проголошення незалежності України - Левка Лук'яненка.

Довідка

Степан Андрійович Бандера (1 січня 1909, с. Старий Угринів, нині Калуського району, Івано-Франківська область, Україна — 15 жовтня 1959, Мюнхен, Баварія, ФРН) — український політичний діяч, один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б. Борець за незалежність України у ХХ сторіччі.

Степан Бандера та Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. 

5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — в центральну Берлінську в'язницю. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен у бункері «Целленбау».

У вересні 1944 року його звільнили й запропонували участь у керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію й на співпрацю не погодився.

Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вулиця Рокосовського #проспект Бандери #петиція #пропозиція
Оголошення
live comments feed...