Вулиці Чернігова стануть безпечнішими – кількість відеокамер зросте вдвічі

Вулиці Чернігова стануть безпечнішими – кількість відеокамер зросте вдвічі, Сергій Кириченко

Депутати Чернігівської міської ради сьогодні, 1 грудня, на сесії проголосували за  Програму «Безпечне місто» на 2021-25 роки.

Відповідно до Програми на вулицях Чернігова протягом наступних 5 років планується встановлення 250 відеокамер – по 50 камер спостереження протягом наступних 5 років.

Наразі у Чернігові у рамках реалізації такої самої програми з 2016 по 2020 роки встановлено 233 відеокамери. В тому числі – на п’яти в’їздах у місто, на основних перехрестях, у паркових зонах, підземних переходах біля готелю «Україна» та на Шерстянці, на кладовищі «Яцево».

Також діє моніторинговий центр для зберігання та обробки переданих даних.

На думку керівника управління ЖКГ, програма у 2016-2020 роках зарекомендувала себе як ефективний інструмент для підвищення рівня безпеки у місті, тому є доцільність її продовжити на наступні 5 років.

Відповідно з документом, планується з 2021 по 2025 роки витрачати щороку більше 8 мільйонів гривень. 6 мільйонів буде направлятися на розширення існуючої мережі, а від 2,2 до 2,6 млн – на її реконструкцію. Загалом за 5 років це обійдеться місту в 42 мільйони гривень.

Разом з тим, є питання щодо ефективності програми. Зокрема, на сесій виступив представник «Національного корпусу» активіст Олександр Тарнавський. Він зазначив, що громадськість потребує аналізу ефективності Програми: скільки і яких злочинів було розкрито чи попереджено за допомогою наявних відеокамер. Наразі ж, за його словами, доцільність та ефективність оцінити неможливо.

– Потрібно бачити щорічний звіт, якого зараз немає. Скільки було виявлено вандалів, які розбивали зупинки? Скільки коштів вдалося завдяки відеоспостереженню повернути до бюджету? Якщо сума менша, ніж витрачено на Програму – то яка доцільність? Може прости кошти на ремонти витратити? – звернувся до міського голова Олександр Тарнавський.

Також він зауважив, що як і раніше на будівлях міста з’являється багато написів – реклами наркотиків. Невідомо, чому на це не вплинуло збільшення кількості камер.

Крім того, представник «НацКорпусу» висловив сумнів щодо правильного підходу в адресній програмі. Зокрема, на його думку є чимало місць, де використання камер недоцільна, натомість їх там висить по кілька штук.

Депутатка Марина Рейко («Європейська солідарність») запропонувала поставити Програму на паузу на рік:

– Враховуючи прогнозоване недоотримане надходжень, варто повернутися до фінансування Програми наприкінці 2021 року, коли ми поборемо коронавірус. А зараз, якщо є зайві 50 мільйонів – давайте спрямуємо їх на охорону здоров’я.

У підсумку 24 голосами депутати підтримали Програму, яка буде діяти вже з початку 2021 року.

відеоспостереження камери безпека Безпечне місто
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
434 просмотра в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии