"Чернігівгаз" запобіг зриву опалювального сезону, яким міг статись через заборгованість теплових підприємств

"Чернігівгаз" запобіг зриву опалювального сезону, яким міг статись через заборгованість теплових підприємств, Дмитро Пономаренко

Понад 17 мільйонів гривень – із такою загальною заборгованістю за розподіл газу 3 найбільших тепловики області увійшли в цей опалювальний сезон.

Попри це, «Чернігівгаз» зробив все, аби опалювальний сезон розпочався вчасно. Адже ми розуміємо непросту ситуацію, в якій перебувають теплопостачальні підприємства через заборгованість населення та санкції з боку НАК «Нафтогаз України», в тому числі примусові стягнення та арешти рахунків.

На 1 жовтня, ще до початку опалювального сезону, КП «Прилукитепловодопостачання» мало заборгованість за розподіл газу 2,4 мільйони гривень, ТОВ «НіжинТеплоМережі» - майже 2,9 мільйони, АТ «ОТКЕ» («Облтеплокомуненерго») - 12 мільйонів гривень.

Керівництво АТ «Чернігівгаз» знайшло можливість не припиняти розподіл газу до котеленьтеплопостачальників. Хоча, згідно з Кодексом ГРМ, компанія не може робити це на об’єкти, по яких є заборгованість, та які порушують умови договорів. Адже сплата за розподіл газу – це фінансування безпеки та безперебійності газопостачання: утримання, обстеження, ремонти і заміна 14 тисяч кілометрів загальних газорозподільних мереж області, десятків тисяч одиниць газорегулюючого обладнання на них; витрати на обслуговування спецтранспорту, на пальне для нього, на роботу цілодобової екстреної служби 104, на зарплатню аварійників, водіїв, слюсарів, майстрів тощо.

Аби опалювальний сезон розпочався вчасно, але борги теплових підприємств не поглиблювалися, «Чернігівгаз» пішов на домовленості, погодивши графіки погашення заборгованості. Такі графіки склали самі керівники цих підприємств – із врахуванням боргів попередніх періодів та поточних нарахувань.  Але ТОВ «НіжинТеплоМережі» не виконало  графік погашення за листопад, а «Облтеплокомуненерго» - за жовтень та листопад. До першого грудня теплові підприємства не скоротили заборгованість, а збільшили з 17 мільйонів до 22,8 мільйонів.

Інформацію про це голова правління АТ «Чернігівгаз» Алла Ярова намагалася донести новопризначеній голові облдержадміністрації Анні Коваленко під час особистої зустрічі. Проте в ОДА сплутали поняття постачання і розподілу газу, через що була спотворена подальша публічна комунікація. Ймовірно, саме через це голова облдержадміністрації закликала «відмовитися від послуг облгазу».

Хочемо вчергове пояснити, що «Чернігівгаз» - це оператор газорозподільних мереж, і він не продає газ та не встановлює ціну на нього. Цим займаються газопостачальні компанії –  споживач може обрати будь-яку з понад 50-ти. Тариф на розподіл газу встановлює НКРЕКП, а відмовитись від послуг «Чернігівгазу» споживач газу не може, бо розподіл (утримання та обслуговування мереж) - це природна монополія. В країні та в області існує лише одна газорозподільна мережа, якою газ доставляється до споживача – незалежно від того, яка у нього газопостачальна компанія.

То ж такі інформаційні неточності з боку органу влади можуть лише поглибити кризу неплатежів за житлово-комунальні послуги.

Наразі керівництво АТ «Чернігівгаз» вчергове пішло назустріч у ситуації, що склалася. З ТОВ «НіжинТеплоМережі» та АТ «Облтеплокомуненерго» досягли домовленості про погашення протягом грудня заборгованості, яка виникла у зв’язку з невиконанням графіків платежів.

«Чернігівгаз» сподівається на подальший конструктивний діалог з керівниками теплопостачальних підприємств та ОДА, адже питання як безперебійного газопостачання, так і теплопостачання під час опалювального сезону мають бути пріоритетними.

В новий рік – без боргів та з теплом!

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
260 просмотров в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии