• Головна
  • Обладнання на випадок ядерної війни та землетрусів тестували на Чернігівщині
11:00, 18 грудня 2020 р.

Обладнання на випадок ядерної війни та землетрусів тестували на Чернігівщині

Випробування сейсмоактивних комплексів, які можуть стати у нагоді, як військовим розвідникам, так і цивільним службам, проведи науковці на одному з військових полігонів Чернігівщини. Вони проводили тестування та відпрацьовували алгоритми виявлення корисних сигналів на практиці.

Про це, з посиланням на пресслужба Головного центру спеціального контролю, повідомив Український мілітарний портал.

Окрім цивільного призначення вивчення сейсмологічних коливань у вигляді відстежування землетрусів, є і військові напрямки – коливання спричинені вибухами (у тому числі ядерні), а також рух техніки, робота артилерійських установок, тощо.

До виробів спеціального призначення відносять сейсмічні засоби виявлення, що використовують для різних цілей – як охоронних, так і військових.

У першому випадку це не великі за розмірами датчики поєднані з пунктом управління та пунктом контролю по дротовому або радіоканалу, які діють у невеликому радіусі та фіксують підхід до охороняємих об’єктів.

Військове призначення сейсмічних приладів значно ширше – це від неконтактних вибухових пристроїв, до визначення позицій артилерії та місць проведення ядерних випробувань.

Саме з метою виявлення потужних вибухів, які можуть сигналізувати ядерні випробування потенційним противником, понад 60 років тому був створений Головний центр спеціального контролю.

Зараз спеціалістами ГЦСК опрацьовуються варіанти застосування їх наукового досвіду на різних мобільних комплексах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЗСУ #полігон #випробування #землетрус #ядерна зброя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...