12:10, 22 грудня 2020 р.
Після локдауну чернігівські школярі зможуть повернуться за парти. Але є одна умова
Відновлення освітнього процесу у школах для учнів 5–11 класів у звичачйному форматі може відбутися вже у січні 2021 року. Такий варіант розвитку подій не виключає міський голова Чернігова Владислав Атрошенко та керівник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.
На думку міського голови переведення учнів середніх та старших класів на дистанційну форму навчання позитивно вплинуло на темпи поширення коронавірусної хвороби, адже тисячі школярів лишилися вдома, що різко знизило кількість контактів як у закладах освіти так і у громадському транспорті.
– У нас 17 тисяч дітей навчаються дистанційно. Навіть якзщо уявити фантастичну цифру і припустити, що 7 тисяч з них привозять у школи батьки на машинах, то ще 10 тисяч їздили би у громадському транспорті. А зростання кількості захворювань призвело би до зростання кількості захворівших, – припустив Владислав Атрошенко, забувши при цьому, що більшість дітей живе поблизу шкіл і дістається до них пішки.
Мер запропонував освітянам розглянути варіант повернення до звичного формату навчання вже після канікул та локдауну (якщо його не скасують). Тобто, найпізніше – з 25 січня. Але це буде можливо, якщо збережеться тенденція зниження темпів поширення коронавірусу.
– З нового року якщо ми будемо бачити сталу динаміку зниження протягом 5 тижнів – можна опрацьовувати питання очного навчання, – звернувся міський голова до керівника управління освіти, попросивши його попередньо проконсультуватися з педколективами і винести це питання на розгляд ради директорів шкіл.
У свою чергу Василь Білогура зауважив, що це питання розглядалося, як і можливість виведення деяких (вочевидь, мова йде не про ключові уроки – такі як фізкультура, образотворче мистецтво, уроки праці, тощо) предметів зі шкільного курсу на дистанційне вивчення, аби зменшити час перебування учнів у класах.
Владислав Атрошенко також запропонував у такому випадку переглянути графік проведення уроків аби школярі не користувалися громадським транспортом у години пік.
– Подивіться, щоб початок занять був з 9:30 чи з 10:00. Щоб діти виїздили пізніше. Так зможемо утримувати тенденцію зниження. Якщо посунути на дві години і вивести деякі предмети – отримаємо результат, – резюмував міський голова.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:24, 21 листопада
19:24, 21 листопада
00:00, 19 листопада
11:21, 2 грудня
15:09, 30 листопада
live comments feed...