• Главная
  • Ялівщина знову під загрозою. На сесії у Чернігові розглянуть скандальні ділянки
10:58, 24 февраля

Ялівщина знову під загрозою. На сесії у Чернігові розглянуть скандальні ділянки

Ялівщина знову під загрозою. На сесії у Чернігові розглянуть скандальні ділянки

На найближчу сесію Чернігівської міської ради, яка відбудеться у четвер, 25 лютого, винесено питання зміни цільового призначення чотирьох ділянок землі загальною площею майже 0,67 гектара (67 соток).

Відповідно до даних кадастрової карти України, ці ділянки розташовані на території РЛП «Ялівщина». Зараз вони перебувають у приватній власності та носять статус «для ведення особистого сільського господарства».

Проєктом рішення пропонується змінити цільове призначення ділянок – вони можуть отримати статус замість «для будівництва і обслуговування житлового будинку».

На проблему звернули увагу активісти спільноти «Еко місто» та правозахисник Олександр Гашпар. Останній переконаний, що у разі успішного голосування територія фактично у центрі Ялівщини перетвориться на чергове «царське село».

Він зазначає, що таких ділянок на території Ялівщини (між гаражним кооперативом, кладовищем і старими теплицями) близько 20. Свого часу вони були «незаконно розпайовані і придбані місцевими ділками».

Серед власників Олександр Гашпар називає і тестя міського голова Чернігова Владислава Атрошенка, а також представників бізнес-структур, які входять в орбіту бізнес-інтересів мера.

Скандальне питання попередньо вже підтримали на засідання комісії з питань регламенту, законності, прав і свобод громадян та запобігання корупції, про що повідомила депутатка міської ради від «Європейської солідарності» Марина Рейко.

«Комиссия проголосовала так: 4 – за разрешение строительства в Яловщине, 2 – против. Решение принято не в пользу парка и природы. Аналогичная ситуация будет и на сессии. И этот восьмой созыв депутатов опозорит себя тем, что начнет строительство в Яловщине», – написала вона на своїй сторінці у «Фейсбук».

«Официально заявляю, что фракция «Европейской солидарности» в Черниговском городском совете единогласно выступает против застройки в Яловщине. Всех небезразличных приглашаю на сессию», – додала вона.

Цікаво, що у згаданій комісії з 7 її членів партію Владислава Атрошенка «Рідний дім» представляють якраз 4 депутати, причому троє з них – на керівних позиціях: Лариса Лесун, секретар комісії Регіна Гусак, заступник голови комісії Сергій Кирієнко та голова комісії Наталія Хольченкова.

Нагадаємо, не зважаючи на статус регіонального ландшафтного парку, Ялівщина досі не отримала затверджені межі. Дискусія про це тягнеться вже багато років.

Кілька разів, скандальне питання щодо змін цільового призначення землі на території РЛП виносилося на сесію (ще навіть за каденції мера Олександра Соколова), але через суспільний резонанс, протести громадськості та наявність опозиційних політичний силд у міській раді, ухвалити рішення депутати не наважувалися.

Тепер, коли у міській раді монобільшість партії «Рідний дім», ситуація може змінитися, побоюються екоактивісти.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Ялівщина #земля #ділянки #Гашпар #Рейко #Атрошенко
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...