У лікарнях Чернігова кисню для хворих на коронавірус лишилося на 9–10 днів

Такий прогноз під час засідання виконкому Чернігівської міської ради сьогодні, 26 березня, зробила виконуюча обов’язки начальниці управління охорони здоров’я Ольга Малець.
За її словами, нині на лікарняних ліжках перебуває 240 чернігівців з діагнозом COVID-19. Ще 68 людей госпіталізовані і очікують на підтвердження такого самого діагнозу. Таким чином, вже сьогодні кількість хворих у лікарнях може перевищити позначку 300 людей.
Нагадаємо, раніше міський голова Владислав Атрошенко попереджав, що у разі наявності 270 госпіталізованих пацієнтів з коронавірусною інфекцією, на місто очікує жорсткий локдаун.
Планується, що рішення з цього приводу комісія з питань надзвичайних ситуацій розглядатиме у понеділок, 29 березня на підставі актуальної на той час статистики.
Також Ольга Малець повідомила, що кисню у чернігівських лікарнях «достатньо». Але після критики з боку Владислава Атрошенка, який обурився тим, що лікарі звітують про сьогоднішній стан, а не оцінюють перспективи, чиновниця висловилася більш чітко.
– При тому потоку хворих, який би спостерігаємо сьогодні, кисню у наших лікарнях вистачить на 9–10 днів, – сказала Ольга Малець.
Нагадаємо, напередодні, 25 березня, депутати Чернігівської міської ради ухвалили звернення до Кабінету міністрів. У ньому місто звертає увагу на дефіцит в Україні медичного кисню і закликали уряд знайти можливості аби забезпечити лікарні необхідної кількістю кисню.
Сьогодні у Чернігові підключені до кисню 338 ліжок з 430, які призначені для інфікованих COVID-19. З них, станом на 26 березня, зайняті 150 ліжок. На засіданні виконавчого комітету Ольга Малець повідомила також, що зараз буде відкрито ще 30 додаткових ліжок з можливістю надавати кисневу підтримку.
ДОВІДКОВО. Медичний кисень потрібен для частини (173 із загальних 368) обладнаних кисневою підтримкою госпітальних ліжок у цих відділеннях. Решту 195 ліжок забезпечують кисневі концентратори, які самі виділяють його з оточуючого повітря. Але вони – для відносно легших хворих, а для більш важких треба саме насиченіший потоковий кисень ( він закупається в балонах і подається в централізовану систему).