• Головна
  • Чернігів може стати "Великою культурною столицею": вже відомі конкуренти (Оновлено)
16:35, 1 квітня 2021 р.

Чернігів може стати "Великою культурною столицею": вже відомі конкуренти (Оновлено)

Позавчора, 30 березня, Чернігів подав свою заявку на конкурс від Українського культурного фонду, в якому місто претендуватиме на грант для реалізації власних культурних проєктів та отримання почесного статусу «Велика культурна столиця 2022».

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Чернігівської міськради.

Цей конкурс включає в себе перелік вимог, а саме: об'єднані однією темою ініціативи чи програми, яких має бути не менше 8, й не більше 12. Їх співфінансуватимуть УКФ та міська рада у співвідношенні 70 на 30.

Чернігівські ініціативи об'єднані темою: "Чернігів: Абетка культурних подій". Вона включає мінімальні 8 ініціатив, які у хронологічній послідовності розкриватимуть свій зміст.

Початок організатори беруть з "Ялівщини: від місця до міста". Основна ідея тут полягає у перетворенні території РЛП на безбар’єрний інфраструктурний простір, де правильно розставлені акценти: зручне пересування, інформаційні стенди, марковані екскурсійні маршрути, концерти старовинної музики open space, тематичні лекторії, доповнена реальність. 

Далі йде фестиваль історичної реконструкції "Чорний град": концертні програми, воркштати, майстер-класи, конкурс ескізів на мініскульптури, звісно їх виготовлення, встановлення, квести, відкриті лекторії, тощо.

Козацьку скарбницю пропонують розкривати протягом місяця. 4 тематичні тижні будуть відведені для гетьманів Мазепи, Полуботка, Дунін-Борковського, любовної лірики, великого кіно, кінних шоу, ярмарок, формування каталогів крафтових виробників Чернігівщини, каталогу "клейнодиків", тощо.

Окрім цього планується великий фестиваль оркестрів та гастрофест "Поліський рецептор", що включатиме конкурси шефів, офіціантів, баристо, а головне - сформувати сет поліської кухні. А також ніхто не забуває про улюблену всіма "Зелену Сцену".

Конкурентами Чернігова за звання "Великої культурної столиці" будуть міста з наступними ініціативами:

  • "Синергія Запоріжжя";
  • "Гравітація-Нова" (Дніпро);
  • "Львів 2022. Спільнота Спільнот";
  • "Житомир - культурна столиця";
  • "Кременчук - оскароносна культурна столиця";
  • "Івано-Франківськ - Велика культурна столиця - 2022. Вершини";
  • "Одеса - Гіперкультура. Подорож до себе";
  • "Art of SEEing SENSES" (Суми).

Конкурсний відбір триватиме до 15 грудня 2021 року. Реалізація проєктів-переможців відбуватиметься у 2022 році.

Довідка

Велика культурна столиця – це один з трьох почесних річних статусів Культурної столиці України, який може бути присвоєний територіальній громаді з населенням більше 100 тис. осіб та зі спроможністю реалізувати річну програму культурно-мистецьких проектів (портфель ініціатив), спрямовану на досягнення цілей програми «Культурні столиці України».

Дана програма діє вже другий рік. Першими її переможцями у номінаціях «Велика культурна столиця» став Маріуполь, «Мала культурна столиця» - Славутич.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#культура #фестивалі #велика культурна столиця #Чернігів #конкурс
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...