• Головна
  • Після городу скрутило спину? Що робити
09:31, 4 квітня 2021 р.

Після городу скрутило спину? Що робити

З приходом тепла тисячі містян озброюючись сільськогосподарським реманентом виходять на городи  та в сади і починають працювати. Вже за кілька місяців клопоти почнуть приносити перші плоди, однак попервах доводиться добряче настраждатись. Із перших же днів дачного сезону, біль у спині стає не тільки неприємним супутником самої роботи, а й справжньою перепоною для повноцінного життя.

Якщо після роботи на городі у вас скрутило поперек, варто пам’ятати, що біль це не захворювання саме по собі, а симптом чогось іншого – від звичайної перевтоми до чогось значно серйознішого.

Город, як спортивна арена

Найчастіше, неприємні відчуття у спині або інших частинах тіла з початком дачного сезону виникають у нас через те, що фізичні навантаження для нашого організму прийшли зненацька. Наша опорно-рухова система звикає до певного ритму життя. І якщо у ньому восени-взимку домінує лежання на дивані або сидяча робота перед монітором комп’ютера, то перші ж весняні «силові вправи» з лопатою, сапами або мішками, стануть для тіла стресом.

До фізичного навантаження додаються й перепади температур. Адже спітнівши під весняним сонечком багато хто поспішає зняти із себе все зайве, забуваючи що навіть у травні повітря може бути далеко не літнім, а прохолодний вітерець та мокра від поту спина зроблять нехорошу справу досить швидко.

На думку лікаря-вертебролога Олексія Казакова, людям варто готуватися до початку дачного сезону, як до виступу на стадіоні.

Людину треба підготувати, підтягнути, приготувати до весни, як спортсмена готують до змагань. Якщо людина відносно здорова то має робити ранкову гімнастику, дотримуватися гігієни праці, гігієни сну та за можливістю ходити в басейн, – каже Олексій Казаков.

Однак, відносно здорових людей достатньо мало. А з роками практично у кожного з’являються ті або інші проблеми пов’язані зі старінням наших суглобів. Завдяки сезонним навантаженням вони не тільки проявляються, а й загострюються іще більше.

Хронічні захворювання починають загострюватися. Це може проявлятися болем у спині, шиї, болі в попереку який віддає в ногу, в колінах, а у заядлих дачників ще й у ліктях та кистях рук. Останнє виникає через зміну одноманітності навантажень – від кухонної губки до саджання картоплі, – пояснює Олексій Казаков.

Тож не дивно, що у періоди сезонних змін погоди і так само сезонних змін у нашій фізичній активності, черги до лікарів, що спеціалізуються на хворобах опорно-рухового апарату суттєво зростають. Однак, що робити, коли біль який прийшов у ваше життя після роботи на городі не дає спокійно жити, а от стояти у чергах часу немає?

Таблетки вгамують біль а не хворобу

Питання про те чи варто йти до лікаря, не має навіть підійматися. Адже відповідь єдина та однозначна для всіх випадків – треба. При чому навіть якщо у попередні роки болі в попереку проходили самі по собі. Саме через те, що люди керуються принципом «колись пройшло саме, тож пройде саме і зараз» вони частенько пропускають випадки коли неприємні відчуття сигналізують про початок серйозної хвороби.

А що робити під час гострої фази, яка застала вас далеко від медичного закладу?

Категорично не можна під час гострого болю робити зарядку. Рух на запалений м’яз чи суглоб завжди принесе загострення. І категорично не можна вигрівати місце яке болить. Якщо прийняти теплу ванну чи посидіти біля батареї то спочатку вам стане легше, але потім буде серйозний такий набряк, – попереджає Олексій Казаков.

Тож, якщо з городу ви повернулися у напівзігнутому стані, в гарячу ванну пірнати точно не слід. Уникати тепла варто кілька діб. Навпаки, в цей час варто користуватися мазями з охолоджувальним ефектом. І, не гребувати знеболювальними. При цьому тими, дію яких на собі ви вже перевіряли. І лише у тих випадках коли біль суттєво обмежує ваше життя. Загалом, гамувати неприємні відчуття холодом і таблетками можна перші дві-три доби. Далі, спину можна починати прогрівати.

Але при цьому, не варто забувати, що і знеболювальні, і холод чи на пізніх етапах тепло, не вирішать вашу проблему. Тобто, якщо вам і вдасться подолати симптоми самостійно, вони все одно повернуться після наступної порції надмірних навантажень.

Тож, якщо всю зиму ви пролежали на дивані, не хапайтеся одразу за важке та не намагайтеся переробити все, що тільки можна найближчими ж вихідними. До добра це точно не приведе. Готуйтеся до городу поступово. А якщо ви уже погарячкували та опинилися в неприємній ситуації, то обов’язково боріться не тільки із самим болем, а й із тим, що його викликало. При цьому, не варто ставити діагнози самостійно. Багато хвороб мають схожі симптоми і розібратися без спеціаліста, чому саме у вас скрутило поперек буває неможливо.

Якщо у людини вже є діагноз остеохондроз або артроз, то рекомендації, як саме підготуватися до навантажень має дати лікар. Справа у тому, що вони завжди будуть суто індивідуальними. Наприклад, при різних стадіях хвороби амплітуда зарядки або кількість кілометрів які треба пройти під час профілактичної прогулянки будуть не просто різними а можуть кардинально відрізнятися. Вага тіла також має значення. Тому не існує якоїсь універсальної формули по якій можна сказати пацієнту що можна зробити.

Загальні рекомендації звичайно існують але якщо у вас вже є діагноз і ви відчуваєте загострення на якусь пору року, то не лінуйтеся прийти до спеціаліста. Бо під час визначення, як лікування, так і профілактичних заходів треба враховувати індивідуальність людини. Наприклад, графік лікувальної фізкультури, правильного облаштування місця для роботи або сну, - розповів лікар-вертебролог, медичний директор клініки «АвангардМед» Олексій Казаков.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#біль у спині #біль в суглобах #вертебрологія
Оголошення
live comments feed...