• Головна
  • У лікарнях Чернігова додали нові ліжка для хворих на коронавірус. Чи вистачить для пацієнтів лікарів?
09:12, 5 квітня 2021 р.

У лікарнях Чернігова додали нові ліжка для хворих на коронавірус. Чи вистачить для пацієнтів лікарів?

У лікарнях Чернігова додали нові ліжка для хворих на коронавірус. Чи вистачить для пацієнтів лікарів?

Протягом березня ситуація із поширенням COVID-19 у Чернігові різко погіршилася, і в порівнянні з минулим місяцем у два з половиною рази збільшилася кількість хворих. Це нові для України штами – британський і південноафриканський.

За словами виконуючої обов’язки начальниці управління охорони здоров'я Ольги Малець, ці штами характеризуються більш важким перебігом захворювання і зменшенням інкубаційного періоду.  

– Якщо раніше в коронавірусу інкубаційний період становив близько 14 днів, то зараз він зменшився до 1–3 днів. Як наслідок – одночасно хворіють більше людей. Крім того, збільшилася кількість пацієнтів, які мають тяжкі прояви захворювання, – пояснила вона.

Через це станом на кінець минулого тижня кількість госпіталізованих у лікарнях Чернігова з діагнозом COVID-19 перевищила 320 осіб. Як наслідок – у Чернігові запроваджені додаткові карантинні обмеження.

Також ухвалено рішення про збільшення ліжкового фонду в опорних закладах охорони здоров’я. Їхня загальна кількість збільшилася на 75 ліжок. Якщо до цього часу ліжок було 460, то зараз 535. У міській лікарні  №1 – 100, у міській лікарні №2 – 215 та у міській лікарні №3 – 220.

Міський голова Владислав Атрошенко зауважив, що наявний потенціал – ще плюс 60 ліжок, але далі вже буде питання щодо наявності професійних медпрацівників, які зможуть лікувати таку кількість хворих.

Ситуація ускладнюється тим, що велика кількість хворих на COVID потребує кисневої підтримки. У зв’язку з цим проводяться заходи для збільшення кисневих точок, до яких підключаються ліжка – шляхом приєднання кисневих концентраторів і більшого розгортання кисневих точок. На сьогодні  у Чернігові підключеними до кисню є 388 госпітальних ліжок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#карантин #коронавірус #ліжка,COVID-19
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...