• Головна
  • У Чернігові розпочався ремонт другої частини нижнього Валу
09:09, 15 квітня 2021 р.

У Чернігові розпочався ремонт другої частини нижнього Валу

Днями на території нижньої частини Валу, що від вулиці Серьожнікова до вулиці Музейної, відновилися роботи з капітального ремонту цієї території.

Про це повідомляє пресслужба Чернігівської міськради.

Першу ділянку від проспекту Миру до вулиці Серьожнікова відремонтували ще у 2019 році. За словами начальника управління ЖКГ Ярослава Куца, на другій частині будуть проведені такі ж види робіт, як і в іншій вже відремонтованій частині Дитинця. Окрім цього, міська влада попередньо визначилась із тим, як використовуватимуть територію, яка звільнилась після знесення недобудови Дворянського зібрання.

У Чернігові розпочався ремонт другої частини нижнього Валу , фото-1

- Ідея така ж сама, всі роботи продовжують виконувати згідно з проєктом. Змін практично не відбулося. Хоча дещо змінився напрямок доріжок, у зв’язку з тим, що демонтували Дворянське зібрання. Також не буде дитячого майданчику на тому місці, де планувалося. Саме на місці Дворянського зібрання ми плануємо розмістити не просто дитмайданчик, а велике дитяче містечко. Ці роботи - на перспективу, тобто їх виконуватимуть не в цьому році, оскільки необхідний час для ущільнення ґрунту. Але відповідний проєкт вже розробляють, - сказав Ярослав Куц.

Наразі підрядники вже проклали електромережі для ліхтарів та комунікації для автополиву газонів. Також почали встановлювати бортовий камінь та облаштовувати пішохідні доріжки новою бруківкою.

На окремих ділянках проводяться роботи з обрізки засохлих гілок на деревах, облаштування газонів.

Ніхто не скасовув планів зі встановлення сучасного фонтану на місці старого, який був демонтований ще у 2019 році. Новий фонтан буде прикрашений двома бронзовоими цапками, які є персонажами однієї з дитячих казок відомого письменника Михайла Коцюбинського, на честь якого і названо цей парк на Валу.

У Чернігові розпочався ремонт другої частини нижнього Валу , фото-13

Зазначається, що усі заплановані роботи на цьому об’єкті планують завершити вже в червні. За словами Ярослава Куца, загальна вартість робіт майже не збільшилася, якщо не брати до уваги інфляцію та кількаразове підвищення мінімальної зарплати. Нагадаємо, що на початку реконструкції загальна вартість будівельно-монтажних робіт оцінювалась майже у 60 мільйонів гривень.

Також міська влада подумує про масштабний капітальний ремонт верхньої частини Валу, але про це говорити поки зарано.

- Доки не буде прийняте відповідне рішення Міністерством культури України. Тому що Чернігів стародавній – це територія державного заповідника. Ми дуже хочемо, щоб у рамках програми «Велика реставрація» відбулися ці роботи. Тому що, все ж таки, рівнозначної пам'ятки в Україні, якщо не брати до уваги Київ, складно знайти. Адже Дитинець – це 1300 років нашої історії. Ми сподіваємось, що держава дозволить реконструкцію і цієї частини Валу також, - уточнив начальник управління ЖКГ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вал #Дитинець #нижня частина #реконструкція #ремонт #Куц
Оголошення
live comments feed...