• Головна
  • Чернігівський митець Борис Дєдов створив проєкт відбудови дерев'яної фортеці на Валу
10:32, 29 квітня 2021 р.

Чернігівський митець Борис Дєдов створив проєкт відбудови дерев'яної фортеці на Валу

Чернігівський митець Борис Дєдов створив проєкт відбудови дерев'яної фортеці на Валу

Заслужений діяч мистецтв України Борис Дєдов створив та запропонував міській владі Чернігова архітектурно-художню концепцію часткової реконструкції верхньої частини Валу. За творчим задумом, на склоні Дитинця має з’явитися фрагмент захисної дерев’яної фортеці, яка існувала за часів Гетьманщини.

Про це йдеться на сайті Gorod.cn.ua з посиланням на сюжет телеканалу "Новий Чернігів.

За словами художника-проєктанта, фортецю пропонує робити виключно дерев’яну, з великою оглядовою вежею, яка буде орієнтовно 8 метрів у висоту.

- Там буде відкриватися дуже красивий краєвид в сторону Новгорода-Сіверська, Києва і взагалі на Десну. По-перше, дуже важко відродити все на 100%. По-друге, чи є такий сенс, - каже Борис Дєдов.

Митець розробив кілька варіантів проєктів. Початково передбачав будівництво фортеці завдовжки 15 метрів з однією вежею. Фахівці ж запропонували художнику розширити композицію.

- Інший варіант, який має 50 метрів та 3 вежі. І ось це сподобалося більше. Керівництву міста сподобалося. Люди вважають, що це треба ввести в план реконструкції верхньої частини Валу. Внести це в генеральний проєкт. Це буде великою окрасою нашого Валу та нашого міста, - стверджує пан Дєдов.

У цьому варіанті передбачено ще й створення на першому поверсі музейної експозиції. Особливого виду приміщенню додадуть вітражні вікна з напівпрозорим склом, відлитим за спеціальною старовинною технологією.

- Мені дали низький старт і сказали готувати робочий проєкт. Але саме головне, що все починається з ідеї, і вона сподобалась і меру, і багатьом людям – нашим колегам, художникам і архітекторам, і археологам. Це і про їх труд спогад, і увіковічення їх труда, а то десь в книжці лежить і ніхто нічого не знає, - зазначає заслужений діяч мистецтв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вал #Дєдов #фортеця #реконструкція #Дитинець
Оголошення
live comments feed...