• Головна
  • Чи будуть чернігівці святити паску?
12:49, 1 травня 2021 р.

Чи будуть чернігівці святити паску?

Традиції святити паску та крашанки на Великдень уже багато-багато століть. На жаль, складна епідемічна ситуація, що триває в країні понад рік, внесла свої корективи й до релігійного життя – не тільки українців але й інших народів світу, які сповідують християнство. Тож другий рік поспіль Великдень українцям доводиться відзначати із дотриманням карантинних обмежень. Фахівці ж Міністерства охорони здоров’я взагалі радять вірянам до храмів не ходити, а натомість спостерігати за богослужіннями по телевізору або через інтернет.

Чи дослухаються до цих порад чернігівці, чи все ж таки підуть святити паски до церкви, ми вирішили дізнатися на вулицях міста.

Олексій, інженер-електронщик:

– Раньше ходил, но в этом году точно не пойду. Если говорить о причинах, то не из-за пандемии. Но и если бы их не было, то как раз из-за нее бы тоже не пошел. И другим людям не советую ходить. Сейчас очень много людей болеет. Я вот тоже только недавно переболел. Лучше лишний раз не рисковать.

Антоніна, пенсіонерка:

– Святити паску цього року не піду. Минулого року також не ходила. Ми намагаємося гуляти й виходити так, щоб ніде нікого не було. Намагаємося берегти себе та своїх близьких. Ми дома самі печемо, святою водичкою побризкаємо, і оце й свята паска. Нічого не поробиш. Це просто треба пережити, перетерпіти. Прийде час, пройде хвороба – і будемо жити так, як було раніше.

Олександр, пенсіонер:

– Святити паску не піду. Я атеїст, тому не ходив і до цього. Звичайно, людям треба утриматися від походу до церкви, бо зараз пандемія і ризикувати, наражаючи себе на зайву небезпеку, не варто. Хвороба передається від людини до людини, тому великих скупчень, натовпів треба уникати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Великдень #Пасха #карантин #поминальні дні #коронавірус
Оголошення
live comments feed...