• Чернігівська «Десна» у меншості врятувалася від поразки у грі проти «Колоса»
16:26, 1 травня 2021 р.

Чернігівська «Десна» у меншості врятувалася від поразки у грі проти «Колоса»

Матч між двома учасниками Ліги Європи минулого сезону і претендентами на єврокубки у цьому чемпіонаті став центральним поєдинком 24-го туру УПЛ.

Чернігівці після двох поспіль поразок від аутсайдерів «Миная» і «Львова» раптово перетворилися з претендентів на бронхові медалі на ймовірних невдах у боротьбі за путівки до Європи. Натомість «Колос», який в останніх 13 турах програв лише раз, вискочив на 4-е місце.

На поєдинок головний тренер «Десни» Олександр Рябоконь виставив захисний варіант – з трьома центральними оборонцями ( Тамм, Єрмаков, Імереков) та двома опорними хавбеками (Огиря, Домбровський). Як і раніше не міг допомогти команді головний мотор атак Тотовицький.

Оскільки важливість кожного очка у цій грі розуміли обидві команди, то зі старту вони грали в обережний футбол. Хоча господарі виглядали цікавіше. До середини першого тайму міг на пенальті розраховувати Безбородько і забивати Гуцуляк (спочатку судді не повірили у порушення, а у другому епізоді чітко зіграв воротар гостей).

Поступово «Колос» відсунув гру від своїх воріт, провів пару атак і… відкрив рахунок у матчі. Петров успішно замкнув передачу колишнього гравця «Десни» Богданова. 0:1. На емоціях гості провели ще хвилю атак, завдали кілька ударів, але до перерви рахунок не змінився.

На другий тайм «Десна» вийшла відразу з двома свіжими гравцями у складі, але відразу ж поставила себе на край прірви. Футболісти «Колоса» провели серію атак, одна з яких завершилася голом Чурко, а ще одна могла завершувати матч уже на 57-й хвилині. На щастя, за «Десну» зіграла стійка воріт після дальнього удару все того самого Богданова.

Відігратися з 0:3 – було би надзвичайно складним завданням. Але усе швидко перевернулося для чернігівців. Суперник не довів справу до розгрому і тут же пропустив гол у відповідь. Калитвинцев чітко пробив зі штрафного і повернув інтригу у гру. Втім, все могло на цьому і завершитися, адже за 7 хвилин сіверяни залишилися у меншості – за порушення правил проти… правильно, Богданова другу жовту картку отримав Огиря і пішов відпочивати раніше за партнерів по команді.

Як не дивно, але у меншості «Десна» заграла навіть яскравіше. Безбородько навіть гол забив, але арбітри угледіли офсайд і скасували взяття воріт. На останні 10 хвилин чернігівці випустили другого центрфорварда і дотиснули суперника. Якраз після боротьби з Безбородьком і Дегтярьовим помилився захисник «Колоса», який забив автогол.

Гості пробували на контратаках все ж завоювати три очки і навіть претендували на пенальті, але судді після перегляду відео не погодилися з аргументами команди з Київської області.

Табло
«Десна» – «Колос» – 2:2 (Калитвинцев, 59, Кравченко, 84 у власні ворота – Петров, 30, Чурко, 53)
«Десна»: Паст – Конопля, Імереков (Гитченко, 46), Тамм, Єрмаков, Сухоцький (Мостовий, 74) – Калитвинцев, Огиря, Домбровський (Картушов, 46), Гуцуляк (Дегтярьов, 81) – Безбородько.

Нічия 2:2 у меншості і з урахуванням того, що «Колос» вигравав по ходу гри у два м’ячі – можна вважати позитивом для «Десни». Проте команда досі не має права на помилку, якщо хоче зберегти шанси на єврокубки на наступний сезон.

У 25-му турі у Полтаві чернігівці проведуть, вочевидь, головний матч чемпіонату з точки зору боротьби за Лігу конференцій. Матч Ворскла – Десна пройде у середу, 5-го травня. А поки команда Олександра Рябоконя, як мінімум, на пару годин обійшла полтавчан у турнірній таблиці, поки вони не зіграють свій матч туру проти «Динамо».