• Головна
  • Гаряча вода у Чернігові на літо – під загрозою. Є великі борги
11:05, 17 травня 2021 р.

Гаряча вода у Чернігові на літо – під загрозою. Є великі борги

Гаряча вода у Чернігові на літо – під загрозою. Є великі борги

Більше 500 мільйонів гривень заборгованості за газ у теплопостачальників Чернігова – це загроза для централізованого гарячого водопостачання.

Під час засідання виконкому Чернігівської міської ради мер Чернігова Владислав Атрошенко розповів про загрозу вимкнення гарячої води у місті на літній сезон. Причина – заборгованість за газ, яка, за його словами, виникла через неспроможність урядовців навести лад у питання тарифоутворення.

– Держава одночасно відповідає за всю структуру собівартості гігакалорії (ціна газу, мінімальна зарплата, вартість електроенергії), лишає за собою контроль над тарифами (НКРЕКП). Все тримає в одних руках держава, але фактично ніколи в Україні генерація тепла не працювала в режимі бізнесової логіки, – зазначив міський голова Чернігова.

– Тарифи не змінюються а собівартість зростає. Що робити з різницею, яка потім перетворюється в заборгованість? Її потім у судах вимагає державний таки НАК Нафтогаз. Це маразм! Як виходити з цього глухого кута? Чуда не відбудеться і сотні мільйонів гривень Чернігів не народить і не надрукує.

Сотні мільйонів збитків через неспроможність держави узгодити собівартість і тариф. А потім шантаж: не дамо газ, якщо не розрахуєтеся. А чим розрахуватися?

Владислав Атрошенко додав, що ціна питання подачі гарячої води протягом літа у Чернігова – ще від 50 до 60 мільйонів гривень заборгованості.

Крім того, він нагадав, що місто сплачує за ряд напрямків, які лежать у зоні відповідальності держави, але не фінансуються з державного бюджету. Мова про 80 з гаком мільйонів гривень на рік компенсації за проїзд пільгових категорій пасажирів та близько 80 мільйонів гривень на рік на утримання ПТУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гаряча вода #ОТКЕ #ТЕЦ #тариф #собівартість #борги
Оголошення
live comments feed...