• Головна
  • Світлофор на Красному мості у Чернігові. Третій – зайвий. Ярослав Куц пояснив, чому перехрестя таке проблемне
16:16, 21 травня 2021 р.

Світлофор на Красному мості у Чернігові. Третій – зайвий. Ярослав Куц пояснив, чому перехрестя таке проблемне

Світлофор на Красному мості у Чернігові. Третій – зайвий. Ярослав Куц пояснив, чому перехрестя таке проблемне

Один з трьох світлофорів на вулиці Шевченка в районі Красного мосту в Чернігові перенесуть, а двом іншим можуть змінити інтервал роботи. Про це під час спілкування з журналістами видання «Семь дней» розповів начальник управління ЖКГ Ярослав Куц.

У жовтні 2020 року комунальники встановили та увімкнули новий світлофор в районі Красного мосту – на перехресті вулиці Шевченка та Міхнюка і перед мостом (якщо рухатися з центру міста).

Відтоді водії регулярно скаржилися на довге очікування і необхідність проїздити аж три світлофори на відстані 150 метрів, а пішоходи нарікали на такий режим світлофора, який змушував їх чекати дві хвилини аби перейти другорядну вулицю з мінімальним трафіком.

Коментуючи претензії, Ярослав Куц пояснив логіку такого формату організації руху на перехресті.

За його словами, кнопковий світлофор, який розташований найближче до супермаркету «Союз» найближчим часом мають перенести далі по вулиці Шевченка – в сторону будівлі СБУ. Його поки що залишали на прохання представників Українського товариства глухих, оскільки поруч – будинок культури УТОГ.

Необхідність облаштування перехрестя вулиць Шевченка та Міхнюка чиновник пояснив проблемним виїздом з другорядної вулиці і спробою повернути на головну магістраль, яка кожного року ставала все більш завантаженою.

– Поворот з вулиці Міхнюка на Шевченка без світлофора – дуже проблемна штука. Не порушуючи не повернеш. І виїзд від «Колиби», що праворуч, що ліворуч, – без порушення не виїдеш. Треба було врегулювати, – пояснив Ярослав Куц.

При цьому необхідність встановити ще одну пару світлофорів перед мостом – вимога закону, оскільки за правилами дорожнього руху зупинка на мосту заборонена. Тож автомобілям, які їдуть з центру зробили стоп-лінію, яка не дозволяє заїхати на міст і потім зупинитися перед світлофором на перехресті.

Що стосується режиму роботи світлофора для пішоходів, то скорочення терміну очікування та, відповідно, збільшення часу, протягом якого він світиться зеленим, призведе до пропорційного скорочення часу на проїзд перехрестя. Через це можуть виникати великі затори.

– Якщо дамо трохи більше часу пішоходу – збільшимо хвіст для автомобіля, – пояснює Ярослав Куц.

Втім, він запевнив, що комунальні служби спробують зробити два режими роботи світлофору – для годин пік і вдень, коли машин на вулицях дещо менше. Вранці і ввечері пріоритет буде для транспорту, а решту часу пішоходи зможуть очікувати менше і мати довший період зеленого світла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ярослав Куц #світлофор #перехрестя #Красний міст #вулиця Шевченка #вулиці Міхнюка
10,5
Високі оцінки користувачів за Полезность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...