• Головна
  • Вибори в «Чернігівському колегіумі»: чи зміниться ректор університету
08:37, 7 липня 2021 р.

Вибори в «Чернігівському колегіумі»: чи зміниться ректор університету

Вибори в «Чернігівському колегіумі»: чи зміниться ректор університету

Ще в травні цього року міністр освіти та науки Сергій Шкарлет підписав наказ про призначення чергових виборів ректора в Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Тараса Шевченка.

Відбутись вони мають аж 29 вересня, але нашим читачам вже зараз стало цікаво, а хто ж претендуватиме на крісло ректора цього разу. А також, чи буде в черговий раз балотуватись на цю посаду поки що діючий ректор – Микола Носко. Справа в тому, що вже найближчим часом його мають усунути від посади та на час виборчої кампанії призначити виконуючого обов’язки ректора. Хто це буде поки невідомо, так само як і невідомий перелік кандидатів на цих виборах, але чекати залишилось недовго.

З приводу моєї участі у виборах нічого й говорить, бо відповідно до законодавства, я не можу подавати заяву на участь у виборах, бо вже пропрацював максимальні два терміни. Хто з моїх колег подається на вибори ректора я теж не можу сказати, бо поки що жодних офіційних документів немає. В середу (7 липня, - прим. ред) останній день для подачі заяв, і протягом 10 наступних днів на сайті міністерства освіти та науки сформується повний перелік кандидатів. За моєю інформацією, над участю у виборах розмірковують 6-7 кандидатів. Особисто ж я планую залишитись працювати в університеті доктором, професором, адже всі ці регалії в мене залишаються. Є ще бажання попрацювати, – зазначив пан Носко.

За нашою інформацією, серед тих, хто розмірковує над подання своєї кандидатури на вибори ректора розмірковують декани двох факультетів, два проректори, а також один професор.


  • проректор з науково-педагогічної роботи, питань молодіжної політики та іміджевої діяльності – Анатолій Тимошенко;

  • декан технологічного факультетуОлексій Торубара;

  • декан факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв – Світлана Стрілець;

  • професор кафедри правознавства, філософії та правознавстваОлег Шеремет.

Окрім цього, Микола Носко запевнив, що вибори ректора відбуватиметься виключно у правовому полі та з дотриманням діючого законодавства. А у разі виявлення певних порушень, не виключає і перевиборів.

– Вибори призначені на 29 вересня та будуть проходити згідно з вимогами чинного законодавства. Якщо будуть виявлені якісь порушення, то можуть організувати перевибори. В моїй історії був такий випадок, коли я брав участь у виборах ректора в 2005 році. Тоді кандидатом на посаду ректора зареєструвався такий собі пан Бондаренко з Києва. Тоді Владислав Анатолійович Атрошенко ще був губернатором Чернігівщини, і вони все ж таки вирішили знятись з виборів, бо колектив був проти. Заявив він про зняття з виборів на вченій раді за день до голосування, і поїхав до столиці. Нам жодної заяви не залишав, а зробив хитріше, залишивши її в поштовому ящику в Києві. На наступний день в нас не було ніякої заяви на руках, на підставі якої ми могли б викреслити Бондаренка з бюлетеню, тому і розпочали голосування. В результаті він набрав зовсім трохи голосів, і писав скарги міністру, що він же відмовився від участі, а його ім’я спаплюжили. Все дійшло до того, що призначили ще одні вибори, – розповів Микола Носко.

Довідка

Відповідно до Закону України «Про вищу освіту», кандидат на посаду керівника державного закладу вищої освіти повиненбути громадянином України, вільно володіти державною мовою, мати вчене звання та науковий ступінь та стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників не менш як 10 років. Керівник закладу вищої освіти обирається шляхом таємного голосування строком на п’ять років. Брати участь у виборах мають право:

  • кожен науковий, науково-педагогічний та педагогічний штатний працівник;
  • представники з числа інших штатних працівників;
  • виборні представники з числа студентів.

При цьому загальна кількість наукових, науково-педагогічних і педагогічних працівників повинна становити не менше 75 % від загальної кількості осіб, які мають право брати участь у виборах; кількість виборних представників з числа інших працівників закладу вищої освіти - до 10 %, а кількість виборних представників з числа студентів – не менше 15 % осіб.

Вибори вважаються такими, що відбулися, якщо участь у них взяли більше 50 % від загальної кількості виборців, кожен з яких має один голос і голосує особисто. В той же час, якщо у виборах взяли участь дві або більше кандидатури, і жодна з них не набрала більше 50 % голосів виборців, то на сьомий календарний день після проведення першого туру проводиться другий тур виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#університет #вибори #чернігівський колегіум #носко #кандидати
Оголошення
live comments feed...