• Главная
  • Вагітна у 12: семикласниця з Чернігівщини чекає дитину від 17-річного хлопця
12:36, 7 июля

Вагітна у 12: семикласниця з Чернігівщини чекає дитину від 17-річного хлопця

12-річна Наталія готує обід. Родина велика. Дівчина має двох молодших сестер і брата. Живе з матір’ю, вітчимом, його батьками і племінником Сергієм. Хлопець 17 років – батько майбутньої дитини. Наталія згадує, як вперше його побачила у селі Вихвостів, там родина раніше проживала.

«Я сиділа в хаті, вийшла на вулицю на лавочку в Інтернеті посидіти, коли заходить він у двір. Я спочатку засоромилась, почервоніла, як буряк була червона», – згадує Наталія.

«Її батьки пішли на іншу хату протоплювати. Залишилися ми в одній хаті. Дід із бабою в одній кімнаті спали, ми – в іншій, але на різних ліжках. Якось це сталося, що я приліг до неї...», – згадує Сергій.

«Віна запропонував статевий акт. Я спочатку відмовилась, а потім згодилась. Не знаю чого», – каже Наталія.

Матір дівчинки Людмила розповіла Суспільному, що знала про ці стосунки.

«Хотіла все це зупинити, але вона мені сказала: «Мамо, якщо Сергій піде, я собі щось зроблю». Мені ризикувати життям дитини?», – каже Людмила, матір дівчинки.

Взимку Наталії часто ставало зле, у школі порадили звернутися до лікаря. УЗД показало 10,5 тижнів вагітності. Першою реакцією, зізнається дівчина, було перервати вагітність. Дитину залишила за рекомендацією медпрацівника та Сергія.

«Сказав, якщо ти зробиш аборт, то не буде в тебе дітей. Подзвонили Серьожі. Я кричала – аборт, аборт, аборт. Він мені дав тєвєлєй і мені не схотілося ніякого аборта», ­– згадує Наталія.

«Я мріяв стати батьком в 20 років. А вийшло у 18», – каже Сергій.

Родина вирішила переїхати у інше село – у Дроздівку. Дівчина стала на облік у гінеколога. До Сергія приїхала поліція.

Наталія Слабеняк, речниця Нацполіції області: «14 квітня 2021 року до поліції надійшло повідомлення від медиків про те, що до них потрапила на прийом неповнолітня вагітна дівчина. Слідчий відкрив провадження за частиною 4 статті 152 Кримінального кодексу України – згвалтування особи, яка не досягла 14 років, незалежно від її добровільної згоди. Такі дії караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років».

«Коли сказали, мене й заколотило. Думав, і правда вже посадять», – каже Сергій.

Про покарання за секс з неповнолітньою Сергій каже, не знав.

«Не знав я взагалі такого», – зізнається Сергій.

Родина Наталії кілька рокі перебуває на обліку у соцслужб. З дівчиною спілкувався психолог.

Лариса Карцевва, директорка Центру соціальних служб Куликівської селищної ради: «Висновки психолога, що мама недостатньо приділяла уваги донці. Як бачимо, мама сама вела такий спосіб життя, тому дитина була поза увагою. Мама сама не очікувала, що таке трапиться. Зараз ми відвідуємо дану родину. Питання про вилучення дітей розглядалося».

Пологи у підлітковому віці не рідкість, каже головний лікар Чернігівського пологового будинку Василь Гусак. Торік тут народжувала 13-річна дівчина. Породіль віком від 14 до 17 років було 19. Цьогоріч народили 12 неповнолітніх дівчат. Певні ризики пологів у підлітковому віці є, каже головний лікар.

Василь Гусак, головний лікар пологового будинку Чернігівської міської ради: «Одна справа, коли ці органи повністю зрілі, а коли вони ще інфантильні, ще статево не дозрілі. Розумієте, зовсім інший склад тканин, колагену нема, не розтягуються тканини. Приходиться часом частіше робити кесарів розтин».

Про перебіг вагітності у Наталії розповідає її лікарка-гінеколог Куликівської лікарні планового лікування Ольга Павленко: «Термін вагітності 25-26 тижнів. З’являється на прийом. Це все, що можу вам сказати. На сьогоднішній день у неї соматичної патології немає».

Психологиня Катерина Волкова розповідає про наслідки пологів у неповнолітніх: «Догляд за кимось, хто потребує догляду 24/7 – це дуже важко і фізично, і психологічно. Виходить, що ті сили і ресурси, які пішли б на її власне дорослішання, вони будуть йти на догляд за її дитиною».

Виховувати дитину Наталя планує разом із Сергієм. Хочуть одружитися і купити будинок та жити окремо від батьків.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#вагітність #соцслужби #діти #рання вагітність
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...