Відомий лікар з Чернігова в ефірі 1+1 розповів, як боротися з грижами міжхребцевих дисків

Грижі міжхребцевих дисків одна з найбільш поширених проблем сучасного суспільства. За достовірними даними, кількість випадків цієї хвороби значно перевищує офіційну статистику. Справа у тому, що досить часто, люди не надають особливого значення болям у спині, приймаючи препарати, які знімають симптоми. І це триває, аж поки не доводиться лягати на операційний стіл. Відомого чернігівський лікар-вертебролога, медичного директора клініки «Авангард Мед» Олексія Казакова, запросили на інтерв’ю телеканалу 1+1, де він розповів про специфіку цієї хвороби та, як з нею боротися.

Як зазначив спеціаліст, основних причин, чому люди не лікують це небезпечне захворювання дві – з одного боку, вони сподіваються, що болі раптом минуть самі, а з іншого, далеко не кожен лікар може встановити правильний діагноз. В останньому випадку, часто лікарі обстежують пацієнтів неналежним чином. Наприклад, не призначають обстеження хребта за допомогою апарату МРТ. Я правило, людей починають лікувати від хронічного болю у спині, але оскільки хвороба нікуди не зникає, таке лікування не допомагає. В такому випадку, втрачаються найбільш дорогоцінне – час. Адже грижа міжхребцевого диску – це той діагноз зволікати з яким не можна жодного дня.

Якщо виявили такий діагноз, як грижа міжхребцевого диску, то не можна сидіти склавши руки. Часто грижі перетискають великі нерви та поступово, у когось повільно, а у когось швидко втрачаються функції тих органів які вони іннервують. Найчастіше, грижі в шиї іннервують руки, і пацієнти відчувають слабкість, біль та оніміння рук. Грижі в грудному відділі дають важкість під час дихання та біль, що нагадує болі в серці. Досить часто, його плутають з болем від міжреберної невралгії. Грижі у попереку віддають у ноги та пах. А тому, як і у чоловіків, так і у жінок, починається статева дисфункція, - розповів Олексій Казаков.

Звичайно ж, жити з постійними болями та онімінням, м’яко кажучи, не дуже комфортно саме по собі. Однак, є й інша проблема – нерв не може перетискатися безкінечно довго і при цьому лишатися неушкодженим. Рано або пізно він починає відмирати, і коли це відбувається, то повернути колишнє здоров’я, вже не можна.

Олексій Казаков наголошує, що нині грижі міжхребцевих дисків можна лікувати оперативним втручанням. Однак – це крайня міра на яку варто йти виключно, якщо грижа досягає надзвичайно великих розмірів і болі від затиснення нервових корінців настільки потужні, що не зменшуються навіть під час прийому комнібнованих знеболювальних. Подібне трапляється приблизно в 4% усіх випадків. Після операції пацієнт має пройти повний курс реабілітації під наглядом спеціалістів та за допомогою медичного обладнання.

Проте, це крайні випадки, яких могло б і не бути, як би пацієнти починали лікуватися вчасно.

Більшість пацієнтів думають, що достатньо випити протизапальні або знеболюючі препарати. Вони на короткий час знімають запалення і маскують симптом, проте нерв продовжу затискатися, і проблема не минає. Саме тому, треба звернутися до кваліфікованого лікаря-вертебролога, який поставить правильний діагноз. Призначить той знімок, який треба. А якщо грижа підтверджена, призначить правильне лікування, - наголосив Олексій Казаков.

Найбільш сучасна методика лікування міжхребцевих гриж – це резорбція. За допомогою неї можна домогтися часткового або повного розсмоктування грижі. Для цього застосовують ударно-хвильову та електро- терапії, лазерні установки високої інтенсивності, можна також робити уколи плазмою збагаченою тромбоцитами.

На жаль у вітчизняних санаторіях та лікарнях, які страждають від хронічного недофінансування та кадрового голоду, сучасного обладнання та спеціалістів здатних його застосовувати часто-густо просто немає.

Є вони лише у великих медичних центрах, серед яких і чернігівський «Авангард Мед». У нашому місті – це єдиний лікувальний заклад, де можна провести пацієнтам резорбцію.


Центр вертебрології та реабілітації "Авангард Мед" знаходиться у Чернігові, за адресою пр. Перемоги, 119 А.

Дізнатися подробиці можна за телефоном +380 (097) 560-65-65.

Довідатися більше можна також зі сторінки Центру в мережі Фейсбук та на нашому сайті.

вертебрологія грижа міжхребцевих дисків хребет спина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
(4 оценки)
Высокие оценки пользователей за Полнота информации
1632 просмотра в июле
1 человек рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии