Сучасні предметні кабінети з‘являться у 15-ти чернігівських школах

Чернігівські школи готуються до нового навчального року. В рамках проєкту оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти, проводять капітальні та поточні ремонти кабінетів, коридорів, покрівель, санвузлів. Окрему увагу приділяють облаштуванню сучасних предметних кабінетів. Це якісно новий освітній простір для чернігівських школярів.

Василь Білогура, начальник Управління освіти ЧМР:

– Дуже багато купується нового, сучасного обладнання міським коштом. В рамках програм, які реалізуються, до прикладу, програма комп‘ютеризації закладів освіти або окремо ми купуємо предметні кабінети, то висновок такий, що, крім нового сучасного обладнання, коли створено ще і сучасні умови, зроблено ремонт, то це надихає, створює відповідну атмосферу для комфортного отримання нових знань.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ: За яким принципом обирають, в яких школах ремонтувати вбиральні?

Цьогоріч 15 шкіл міста з найбільшою кількістю учнів отримають по одному предметному класу. А саме: фізики, хімії, географії та математики. Для цього наприкінці минулого року Управління освіти закупило нове сучасне обладнання та засоби навчання.

Тривають роботи з облаштування класу хімії у чернігівській школі №2, який не ремонтувався з самого відкриття школи. Тут частково оновлені реактиви, посуд, обладнання. Новий предметний кабінет, на облаштування якого з міського бюджету було виділено 195 тисяч гривень, зможе одночасно слугувати і для таких предметів, як географія, біологія, інформатика, де навчатимуться учні, починаючи з 5 класу.

Наталія Горнюк, директорка Чернігівської ЗОШ №2:

– Все це відбувається за бюджет школи і за підтримки Управління освіти Чернігівської міської ради, за що ми дуже вдячні. Сподіваємось, що дійсно уроки будуть сучасними, цікавими і орієнтованими більш на збільшення частки самостійної роботи учнів над практичними завданнями і над розв‘язуванням компетентнісно-орієнтованих завдань.

Оновлюють матеріально-технічну базу і в чернігівському колегіумі №11. На ремонт приміщення, де відтепер навчатимуться п‘ятикласники, з міського бюджету виділили 157 тисяч гривень. Ранішетут розміщувалися верстати, які згодом передали до Управління освіти.

Світлана Рубан, директорка Чернігівського колегіуму №11:

– Завдання: формування безпечного, комфортного освітнього середовища, – це одна із вимог Нової української школи. П‘яті класи у нашому закладі освіти в основному знаходяться в одному кабінеті. Тільки переходять на англійську, трудове навчання, фізична культура, німецька мова, інформатика, музика і малювання. Інші предмети в основному проходять в одному класі. Тому для учнів перебування тут буде комфортним і безпечним.

В рамках цієї програми оновлюють класи фізики та хімії чернігівської загальноосвітньої школи №35, що на Масанах. Тут навчається більше 1800 школярів. Ремонти цих кабінетів не проводилися з 1999 року. На їх оновлення з міського бюджету виділено 375 тисяч гривень. Комбіновані кабінети зможуть використовуватися як для лекційних, так і для практичних занять.

Наталія Іваницька, директорка Чернігівського ЗНЗ №35:

– В кінці грудня ми отримали нове електронне обладнання. Це п‘ятиповерхнева комбінована дошка, ноутбук для вчителя, документ-камера, принтери, а також сучасну електронну дошку престижу. Ми вирішили. Що це обладнання буде знаходитись в кабінеті географії. Пізніше, в квітні, ми отримали обладнання від обласного Управління освіти. Це обладнання було і електронне, і комплект саме того обладнання, яке передбачає сучасний кабінет географії.

Таке ж обладнання школа отримала і для кабінетів фізики та хімії.

Всі ремонти в навчальних закладах Чернігова проводяться за рахунок коштів міського бюджету. Починаючи з 1 вересня 2017 року, за ініціативи міського голови Владислава Атрошенка, збір батьківських коштів на ремонти та інші потреби навчальних закладів заборонено.

СЮЖЕТ ТЕЛЕКАНАЛУ «НОВИЙ ЧЕРНІГІВ»
ремонт предметні класи сучасний клас школа освіта
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
204 просмотра в июле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии