• Головна
  • Як не загубитись у лісі: правила поведінки
16:43, 21 липня 2021 р.

Як не загубитись у лісі: правила поведінки

Як не загубитись у лісі: правила поведінки

За час пандемії чернігівці навчилися цінувати природні скарби Українии – ліси, гори, річки. У кожному регіоні вони свої, але Чернігівщина особливо багато лісами. Сюди люди найчастіше і втікають від літньої спеки, аби побути на природі в тіні великих дерев.

Саме тому представники Чернігівської філії пошуково-рятувальної волонтерської асоціації Sarva підготували правила безпечної прогулянки у лісах. Як робити так, щоб не заблукати.

Перед прогулянкою

Як тільки ви запланували похід у ліс, повідомте про це рідних або друзів, які не йдуть з вами. Розкажіть, а краще напишіть, коли й куди йдете, кількість людей у групі, напрямок подорожі й запланований час повернення. Якщо ви збираєтесь відпочивати біля річки, купатися, спускатися по річці на каяках або підійматися на скелі, вкажіть і це.

Перед походом завжди дивіться мапу місцевості, вивчіть назви населених пунктів, річок й інших водойм. Завантажте офлайн-мапу на смартфон, а краще роздрукуйте на папері. Роздайте мапу кожному в групі та вивчіть разом цю місцевість. Переконайтеся, що кожен пам’ятає, що на сході від лісу, наприклад, є ставок. На заході – село. На півночі – дорога.

Що брати із собою

У похід обов’язково беріть із собою свисток, захист від дощу, компас, блокнот з олівцем, ліхтарик, сірники та запальничку, складаний ніж. Завжди беріть телефон та пауербанк для зв’язку із зовнішнім світом. Навіть якщо йдете без ночівлі – беріть усе це із собою.

Подбайте про аптечку: візьміть ліки, які приймають члени вашої групи, бинти, пластирі, знеболюючі, знезаражувальні та антибактеріальні засоби, антисептик, медичні рукавички, пінцет і термометр.

У рюкзаці кожного має бути питна негазована вода і калорійні снеки й батончики. Також кожен має нести свій спальний мішок. Намагайтеся вдягатися яскраво, без камуфляжу, щоб бачити одне одного.

Поведінка в лісі

Час від часу орієнтуйтесь у просторі та розумійте, де саме ви знаходитесь. Навіть якщо впевнені про своє місцезнаходження, перевірте все на карті. Краще перевірте двічі, адже наш мозок дуже легко переконується у тому, чого ми бажаємо, і дуже непросто зізнається, що ми помиляємося.

Запам’ятовуйте орієнтири, залишайте по дорозі певні позначки. Покладайтеся переважно на природні орієнтири. Створені людьми споруди можуть зникати, дороги переносяться, а ось річки та пагорби залишаються на місці.

Остерігайтеся стежок. Це природно – одразу хотіти йти по першій ліпшій доріжці, бо їх немовби створили люди і вони завжди ведуть найкомфортнішим шляхом. Але буває, що хатинка лісника або місток, до якого веде стежка, зруйновані. І вам доведеться вертатися. Також багато стежок роблять тварини, у яких інші поняття комфорту та інші цілі. Краще йти не стежкою, а в заздалегідь визначеному напрямку.

Завжди будьте готові повернутися. Навіть якщо ви тільки що ввійшли в ліс, немає нічого страшного в тому, щоб повернутися.

Але найголовніше – тримайтеся у групі й дотримуйтеся маршруту. І не соромтеся робити регулярні перевірки, чи всі на місці, і свистіти, навіть якщо ви втратили групу з поля зору якусь хвилину тому.

Якщо хтось заблукав

Ніколи не панікуйте, якщо загубились. Пам’ятайте: у надзвичайній ситуації варто телефонувати за номером 112. А якщо ви або хтось заблукав, телефонуйте на номер безкоштовної гарячої лінії SARVA 0800310911. Якщо ж ви відправляєтесь у Карпати, запишіть номер Project SWIFT: +38 067 737-61-63 та підпишіться на «Гірський рятувальний центр» (Івано-Франківськ).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліс #загубились #пригоди #поради #правила поведінки #прогулянка
Оголошення
live comments feed...