• Головна
  • Похорони у Чернігові подорожчають. Чому і скільки це тепер коштуватиме
17:07, 7 жовтня 2021 р.

Похорони у Чернігові подорожчають. Чому і скільки це тепер коштуватиме

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення щодо збільшення вартості ритуальних послуг.

Чому збільшили ціни

Ініціатором виступило комунальне підприємство «Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування». За словами представників КП, востаннє тарифи не окремі послуги переглядалися три роки тому – у вересні 2018-го року.

За цей час подорожчали витратні матеріали та збільшилася мінімальна заробітна плата. Тож діючі тарифи перестали відповідати економічним реаліям.

На скільки зростуть ціни на поховання

Вартість збільшується в залежності від кожноїконкретної послуги на 13–60 відсотків у порівнянні з тими цифрами які були прийняті у 2018-му.

Основна складова витрат – копання могили: механізованим чи ручним способом, влітку чи взимку (промерзлий ґрунт), на глибину 2 чи 1,5 метри.

Зокрема, копання могили ручним способам в літніх умовах коштуватиме 1270 гривень замість 805 грн. Взимку та сама послуга коштуватиме 2053 гривні. Копання могили механічним способи коштуватиме тепер 827 гривень замість 598.

Також зросли тарифи на монтаж/демонтаж намогильної споруди і на інші послуги, які замовляють дуже рідко: підхоронення урни до існуючої могили, запаювання оцинкованої труни тощо.

Рівняємося на інші міста

Міський голова Владислав Атрошенко доручив подібні проєкти рішень підкріплювати порівняльною статистикою – яка вартість на ті чи інші послуги діє у Чернігові у порівняння з іншими містами України.

Тому розгляд проєкту дещо затягнувся – до нього члени виконкому повернулися вже наприкінці засідання, після того, як ухвалили решту питань.

За даними КП «Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування», усі нові тарифи – на рівні середньоукраїнських і значно нижчі, ніж у містах-лідерах.

Наприклад, у Черкасах і Кривому Розі вартість копання могили механічним способом коштує більше 1000 гривень. У тих же Черкасах копання ручним способом оцінено у 2100 – 3000 гривень в залежності від пори року. Але найбільші гроші правлять у Білій Церкві – 2600 гривень влітку та 3900 гривень, коли земля мерзла.

За вартістю монтажу/демонтажу намогильних споруд навіть після підняття тарифу Чернігів буде одним з найдешевших.

Похорони без корупції

Зрештою, рішення члени виконавчого комітету ухвалили. Нові розцінки набудуть чинності після публікації у ЗМІ. Вочевидь – з 14-го жовтня.

Резюмуючи обговорення, міський голова Чернігова Владислав Атрошенко доручив керівникам комунального підприємства, щоб вони викорінили корупційні моменти.

– Раз ми вже піднімаємо тарифи на послуги – то прослідкуйте, щоб у працівників не було прямих контактів із замовниками. Ви розумієте про що я, – зауважив міський голова, натякаючи на традицію «віддячувати» копальникам за їхню роботу поза офіційного прейскуранта.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поховання #тариф #вартість послуг #Спецкомбінат
Оголошення
live comments feed...