• Главная
  • Замість пустиря і місця для алкоголіків – фестиваль, клумби і вуличні меблі
13:32, 16 октября

Замість пустиря і місця для алкоголіків – фестиваль, клумби і вуличні меблі

Замість пустиря і місця для алкоголіків – фестиваль, клумби і вуличні меблі

У Чернігові презентували оновлену територію напівзакинутої території на вулиці Белова, 4. Тепер тут створюють публічний простір у рамках проєкту «Простір DIY».

Територія, яка нині належить університету «Чернігівська політехніка», колись була території професійно-технічного училища. Але останніми роками вона не використовувалася за призначенням.

Занедбаний простір з бетонними брилами і напівзруйнованими будівлями заріс бур’яном, футбольне поле «віджали» власники собак, а по всій території регулярно «святкували» щось своє різношерсті компанії, яких об’єднувала спільна риса – пристрасть до алкоголю.

Першим кроком до приведення території до ладу стало облаштування тут сортувальної станції сміття від організації Еко-Місто і відкриття майстерні з переробки пластику Plastic Fantastic. Тепер – довгоочікуване продовження.

У рамках презентації на території два дні, 16 та 17 жовтня, триватиме фестиваль Простір DIY. Назва символічна, каже голова Еко-Місто Сергій Безбородько. Адже абревіатура DIY розшифровується як Do it yourself (Зроби це сам) і співзвучна з українським дієсловом «діяти». Діяти, а не чекати, що влада, ЖЕК чи хтось інший зробить за тебе.

Головна мета проєкту – вдихнути життя в покинуті території. Поки що автори встигли реалізувати кілька напрямків. У наступному році продовжать.

Першою під оновлення потрапив центральний вхід. Тут розмітили місця для паркування, а простір для людей відокремили бетонними клумбами та арт- композиціями. Зробили ремонт існуючих лавок і змонтували вуличні меблі з дерев’яних піддонів.

У нижніх точках заасфальтованого майданчику, де збиралася дощова вода, встановили конструкції з клумб. У них висадили багаторічні посухостійкі рослини.

На наступний рік планують зняти в кількох місцях шар асфальту та висадити дерева, щоб зробити цю місцину придатною для відпочинку людей навіть у спеку. Також на місці ливнівки буде дощовий сад.

До речі, промарковані місця для паркування вже дали результат – власники автівок ставляють їх більш цивілізовано, а не так, як це було раніше.

Друга зона, де тривають роботи – місце поруч із сортувальною станцією та майстернею Plastic Fantastic. На два дні фестивалю тут буде сцена для концерту і кнопоказів, а також фуд-корт. Далі цю територію хочуть теж використовувати як місце для проведення публічних творчих заходів просто неба. Тут встановлять два біо-туалети, а під полікованими багаторічними вербами також встановлять вуличні меблі з піддонів.

Поки що частину площі очистили від бетонних брил, що прибрало з цієї частини території маргінальні компанії. Сергій Безбородько зазначає, що навіть ті, хто лишився в інших місцях почали поводитися чемніше і тепер не залишають за собою сміття, не розбивають пляшки.

На стіні будівлі з’явився мурал, який бачать транзитні відвідувачі території, які перетинають її на шляху від вулиці Космонавтів до вулиці 1 травня.

У майбутньому руки дійдуть і до футбольного поля, яке нині активно використовують власники собак для вигулу своїх чотирилапих друзів. Також вивчається можливість створення галереї у колишньому тирі, але цей об’єкт не належить «Чернігівській політехніці», яка виступає партнером проєкту, тож потрібно шукати інші виходи на власників.

Програма фестивалю Простір DIY на 16-17 жовтня

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Простір DIY #фестиваль #Сергій Безбородько
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...